Okunma

Sanal Gerçeklik Olimpiyatlarda


12 Şubat 2016 Cuma 20:30
Sanal Gerçeklik Olimpiyatlarda

VR(Virtual Reality) çözümü, son dönem teknolojisinin en gözde ürünlerinden biri olarak gözüküyordu. Google, Facebook, Samsung gibi firmalar teknolojiye kayıtsız kalmayarak bu alanda ürünlerini piyasaya sürmeye başlamışlardı.

Teknoloji, şimdi de sporun atletizm dalında kullanılmaya hazırlanıyor. VR, Norveç’in ev sahipliği yapacağı ikincisi düzenlenen 2016 Kış Gençlik Olimpiyatları’nda denenecek.

Samsung ile Uluslararası Olimpiyat Komitesi, sanal gerçeklik teknolojisinin kullanımı konusunda işbirliğine gitti.

İşbirliği çerçevesinde Samsung GEAR VR, Olimpiyatların başlayacağı 12 Şubat tarihinden itibaren kullanılmaya başlayacak.

Çözüm, kullanıcılara gerçekleşen Olimpiyat’taki disiplinler, sporcular, etkinlikler gibi veri akışlarını iletecek.

16-02/12/nba-nextvr-breakdancers.jpg

Samsung kullanıcıları, Norveç 2016 Kış Olimpiyatları içeriğini Oculus mağazasından NextVR ile indirebilecekler. NextVR teknolojisini kullanmak için içeriğin indirilmiş olması gerektiği belirtiliyor.

16-02/12/lillehammer-2016-games-schedule.jpg

2016 Kış Gençlik Olimpiyatları Norveç’in Lillehammer kentinde düzenlenecek.  Yaklaşık 205 sporcunun katılımıyla düzenlenecek yarışmalar, 12 Şubat 2016-21 Şubat 2016 arasında gerçekleşecek.

:: Sanal gerçeklik teknolojisinin, sporda kullanılması konusunda ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Sanal Gerçeklik Olimpiyatlarda”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    vereceği deneyimi merak ediyorum….

" Sanal Gerçeklik Olimpiyatlarda konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sanal Gerçeklik Olimpiyatlarda ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sanal Gerçeklik Olimpiyatlarda ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "