SAP’dan Fatura Saklamaya Son


25 Mayıs 2010 Salı 09:35
SAP’dan Fatura Saklamaya Son

SAP, Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın, 397 Sıra No’lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğin yayımı ile entegrasyon için talep edilen tüm standartları yerine getirerek Türkiye’de SAP e-fatura çözümünü kullanıma sundu. SAP’nin şirketlere sunacağı Elektronik Fatura çözümünden farklı büyüklükteki anonim ve limited şirketler faydalanabilecek (Türkiye SAP İçin Önemli).

SAP e-fatura çözümü sayesinde, SAP ve SAP dışı sistemlerde oluşturulan tüm faturalar elektronik ortama taşınıp Gelir İdaresi Başkanlığı e-fatura sistemi ile entegre çalışır hale getirildi. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın belirlemiş olduğu tüm standartlara uygun olarak geliştirilen SAP e-fatura çözümü hızlı, güvenilir ve raporlanabilir yapısı ile dikkat çekiyor.

 

 

Avrupa’da yılda 23 milyar fatura elektronik ortamda e-fatura olarak düzenleniyor.

 

SAP e-fatura çözümü ödeme, teyit ve muhasebe süreçlerini kısaltıyor; nakit akışını hızlandırıyor, baskı, çıktı alma, kağıt, posta giderlerini azaltıyor, müşteriler ile kurum arasındaki uyuşmazlıkların azalmasına yardımcı oluyor. SAP e-fatura çözümü sayesinde kurumların yasal yükümlülükleri yerine getirmesi kolaylaşırken; yanlış bilgiyi düzeltmek daha kolay ve daha az maliyetli olacak.

SAP kullanan firmalar için ek başka bir uygulamada işlem yapma zorunluluğunu ortadan kaldıran SAP e-fatura çözümü, mevcut SAP sistemi ile entegre bir şekilde çalışarak tüm süreçleri SAP üzerinden yönetilebiliyor. SAP dışı sistemlerle beraber çalışabilen SAP e-fatura çözümü e-fatura uygulamasını kullanmak isteyen tüm kurumlar için hazır bir içerik sunuyor (2009’un Kaybedenleri ve Kazananları).

Yatırım geri dönüşünün yüksek olduğu SAP e-fatura çözümü, hızlı entegre edilmesi, proje uygulama süresinin kısa olması; entegrasyonu izleyebilme ve raporlayabilme özellikleri ile benzeri uygulamalardan farklılaşıyor.

:: Faturanızı elektronik ortamda saklamak ister miydiniz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" SAP’dan Fatura Saklamaya Son konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere SAP’dan Fatura Saklamaya Son ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda SAP’dan Fatura Saklamaya Son ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Reisin boykot edin dediği teknoloji şirketlerini sıraladık! Reisin boykot edin dediği teknoloji şirketlerini sıraladık!
  2. 2 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  3. 3 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  4. 4 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  5. 5 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  6. 6 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  7. 7 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  8. 8 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  9. 9 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  10. 10 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme