SDN Okuru iOS 8.1.3’e Kaç Puan Verdi?


16 Şubat 2015 Pazartesi 10:00
SDN Okuru iOS 8.1.3’e Kaç Puan Verdi?

Apple’ın Ocak ayının son haftasında yayınladığı iOS 8.1.3‘ün kullanıcılara yayınlanan son iOS sürümü olarak geçerliliğini sürdürüyor. 

Hem iOS 8.2 hem de iOS 8.3 üzerinde çalışmalarına son sürat devam eden Apple, iOS 8.2’nin 5. betası ile test sürecine devam ederken, geçtiğimiz hafta sürpriz bir şekilde yayınlanan iOS 8.3 Beta 1 ise kablosuz CarPlay bağlantısı, yeni Emoji‘ler ve Apple Pay hakkında yenilikler içeriyor.

Haberimize konu olan iOS 8.1.3 ise Apple yeni iOS sürümleri üzerinde çalışırken, kullanıcılara sunulan en güncel ve en stabil iOS sürümü olarak karşımıza çıkıyor. Sizlerle daha önce buradaki haberimizde paylaştığımız ve 10 gün boyunca sizlerden gelen yanıtları kabul ettiğimiz anketimizin sonuçları ise bir hayli ilginç.

iOS 8.1.3’ün Puanı 5 Üzerinden 3.3

Anketin yayında kaldığı 10 günlük süreçte 2612 kişinin katıldığı iOS 8.1.3 memnuniyet anketinde, takipçilerimizin %26‘sı iOS 8.1.3‘e 5 üzerinden 5 verirken, 1 puan veren takipçilerimizin oranı ise %20 gibi oldukça yüksek bir oran diyebiliriz.

15-02/15/ios-813-puan.PNG

Takipçilerimizin kullandığı cihazlara baktığımızda ise, iPhone 5S’in %29 ile en çok kullanılan cihaz olduğunu, Apple’ın geçtiğimiz Eylül ayında tanıttığı iPhone 6’nın ise %20 ile takipte olduğunu görüyoruz.

Ancak iPhone 6 Plus ise %9 oran ile iPhone 4S ve iPhone 5‘in de arkasından gelerek sadece iPhone 5C’yi geçebilmiş.Ayrıca Apple’ın geçtiğimiz yılın son çeyreğinde tanıttığı iPad mini 3’ün de takipçilerimiz arasında çok tercih edilmediği göze çarpıyor.

15-02/15/cihazlar.PNG

Kullanıcılar iOS 8’den Memnun

Hazırladığımız ankette ortaya çıkan bir diğer sonuç ise, “Dönme şansınız olsa hangi iOS sürümüne geri dönerdiniz?” sorusuna verilen cevaplarda ortaya çıkmış.

Genel olarak iOS 8 ile ilgili hazırladığımız haberlerde siz takipçilerimizden gelen yorumların çoğu iOS 7 ve iOS 6‘nın daha memnun edici olduğu yönünde oluyor. Ancak anket sonuçlarına baktığımızda, katılımcıların sadece %30‘u iPhone 6, iPhone 6 Plus ve iPad Air 2 kullanıcısı olduğu halde, katılımcıların %69‘unun iOS 8 ve sürümlerini tercih ettiği görülüyor. 

15-02/16/hangiios.PNG

Anketin Tüm Sonuçlarına Erişin

Eğer siz de hazırladığımız anketin tüm sonuçlarına erişmek ve siz takipçilerimizin verdiği yanıtlaları, karşılaştıkları sorunları detaylı olarak incelemek isterseniz, burada yer alan bağlantıdan anketimize verilen tüm yanıtlara erişebilirsiniz.

:: iOS 8.1.3 sizi nasıl etkiledi?
yazarBerkay Tutal

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde makina mühendisliği eğitimini sürdüren Berkay, teknolojinin hemen her alanını takip ederken, özellikle mobil ve giyilebilir cihazlarla beraber Apple'ın ürünlerine ayrı bir ilgi besliyor
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
31 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
BadBoy8154
BadBoy8154
5 yıl önce

Kullanýcýlar ios 8 den memnunmuþ , pehh…… Ýyi ki satmýþým Ýphone 6 yý.. Nerde ios 7 nin akýcýlýðý , kararlýlýlýðý , stabilitesi…

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

ios 6 gerisi boş…

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Geçen sene bu zamanlarda iOS 7'ye stabil olmayan tayfa, şimdi iOS 7'ye mi stabil diyorsunuz. Şunu söyleyeyim. iOS 7'de de stabil sıkıntısı yaşamıştır. iOS 7 Final sürümüne bakarsanız stabil olduğunu görebilirsiniz. Apple bir sene 1 yazılımı hata yaptı diye Apple kötü oluyorsa o zaman Samsung'un touchwizz'ine veya Android 5.0'ın hatalarına ne diyeceksiniz? Her şirket hata yapar.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

her güncelleme sonrası telefon dahada çok kasıyor . mesela ios 8.0 da bir uygulama 4 saniyede açılıyor diyelim 8.1 de 6 saniyeye çıkıyo 8.3 de 5 saniye ye düşüyor sizde diyorsunuz ki 8.3 iyi ya daha hızlı . sonuçta bizi kekliyolar sürekli . yapmayın güncelleme

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Bu olay hep böyle devam eder ios 9 çıkar nerde ios 8 stabilliği ios 10 çıkar nerde ios 9 stabilliği bu insanları anlamak çok zor iphone 6 8.1.3ü kullanıyorum gayet memnumum telefonu kullanmayı zorlaştıracak bi hata göremiyorum millete rahat batıyor

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Şu stabilite ve kararlılık konusunda az da olsa ios 6 kullananlar yorum yazsa çok güzel olur. ios 6 gerçekten çok çok daha fazla stabildi. tamam 7 ve 8 de stabilite yok demiyoruz fakat 6 gibi olsa ne kadar güzel olur.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Şuan 8.1.3 var telefona arama geldiğinde cevaplıyorum zil sesi melodisi 2-3 hatta bazen 4 saniye çalmaya devam ediyor şarj 2şerli Düşüyor bunun dışında ios 8.1.3 diğerlerine göre düzgün Çalışıyor ios 8den beri aramada kazma hatasını niye düzeltmediler anlaşılır gibi değil…

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

ios 8 ve türevleri berbat ötesi. ne stabilite kaldı ne de akıcılık. Kitleniyor donuyor. 1 cihaz üzerinden konuşmuyorum haa. belki elime 10 dan fazla cihaz geçti hepsinde böyle sorunlar var. Iphone dan kaçıcaz anlaşılan. W10 veya android lollipop.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Şuan 8.1.3 var telefona arama geldiğinde cevaplıyorum zil sesi melodisi 2-3 hatta bazen 4 saniye çalmaya devam ediyor şarj 2şerli Düşüyor bunun dışında ios 8.1.3 diğerlerine göre düzgün Çalışıyor ios 8den beri aramada kazma hatasını niye düzeltmediler anlaşılır gibi değil, birde apple soğutuyor bizi Siri Türkçe değil, müzik Uygulaması Türkiye mağazasında yok, iradio yok bizim mağazamız hiç kullanışlı değil başka ülkelerde bilemem… iPhone 5s ios 8.1.3

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

ios benim için ios6 dan sonra bitti apple apple yapan ios4-5-6 idi gerisi yalan

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

allah belasını versin 8.1.3 ün, iphone 6 da bile pilin içine ediyor

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

1 puan verenler Android fanboyları olsa gerek. En stabil ios 5'ti. ios 6 diyenler komik mi anlamadım.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Yav ios 5 e stabil diyosunuzda dönüp napacaksınız

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

O bir verenler yada 2 verenler ios bile ***** kullanmadim hayatimda ios ama gidipte 1-2 vermem en azindan androidden iyidir 🙂

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

En güzeli IOS 5 ti IOS 6 yi da yüklemistim ama 5 gibi akici ***** 7 den sonra koptum zaten o renk tonlari filan sanki 10 yasindaki cocuk ***** eger ios 6 yi daha önce jailbreak yaptiysaniz, cydia dan shsh yi alip geri gönüs yapabilirsiniz.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Mobildeyim şu 5s kullanan arayı kabul ettikten sonra 3-4 saniye daha melodi çalıyor diyen arkadaş itools ile rehberi yedekle cihaza dfu modda 8.1.3 yükle tekrar itools ile rehberi at sorunun %100 düzelir ios 8 ilk çıktığında tamam bu sorun varfı ama 8.0.2 den bu yana bu sorun yok sen ya ota yüklüyorsun yada itunesle yüklesen bile yedeğinde sorun var dediğim gibi sadece rehberi itools ile yedekle sonra dfu da 8.1.3 at ve yedek varsa yükleme tekrar itools ile rehberi at başka bir şey yükleme bak bakalım sorun var mı ben hala 8.1.1 kullanıyorum 6 ile en ufak şikayetim yok 02.12.3014 den bu yana, hoşça kalın

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Multitask araması 7de mükemmeldi 8e geçtiğinden beri çalışmıyor 8.1.3 e de gectim yine yok yine yok

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Emin olun ios 9 veya 10 ciktiginda herkes ios 7 veya 8 i iyi olarak anacak bu tamamen alisma sureci ve psikolojik

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

İos 6 der susarım

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

bu 4 s çok donuyo ya keşke 7.1.2 ye çevirebilsem

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Android kullanıcıları anketi maniple ettiler 🙂

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

ios sade tasarıma geçtikten sonra 7.1.2 ile her şeyi rayına oturtmuştu, ama ios 8'in o kadar güncelle almasına rağmen hala hatalar giderilebilmiş değil.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Rehberi iTools ile yedekledim iOS 8.1.3 ü dfu modda tekrar güncelledim yedeklediğim rehberi geri telefona attım ama anama geliyor cevaplıyorum yinede melodi 2-3 saniye çalmaya devam ediyor 🙁 acaba rehberde kişilere foto attığımdan mi oluyor böyleyse bile bu bir hata iOS 8 ömrümüzü yedin

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

5.1.1 gibi efsane sürüm var mı be.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

iPhone 6 plus (64) iOS 8.1.3 kullanıyorum. Telefonun anasını ağlattı Namussuz yazılım sürekli force close veriyor bazen uygulama değil telefonun kendisi çöküyor Apple logosu geliyor. Bundan önce nexus 5 kullanıyordum stock lollipop kullanma şansım oldu ve kesinlikle 2 kat daha stabil olan bir yazılım. Şuan için telefonun kendisinden memnunum ama iOS 8.1.3 gerçekten Apple için bir rezillik abidesi.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

iPhone 6 kullanıcısı olarak söylüyom şimdiye denk en iyi iOS 8 ayrıca telefonda süper ilk defa Applenın bir telefonu bana bir günden fazla gitti hakikaten tebrik ediyorum

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Bu ios 8 den memnun olanlara anlayamıyorum kardeşim ilk kez iphone kullanıyor

bekotechno
bekotechno
5 yıl önce

ios 7 yi arýyorum ya nerde onun hýzý 8 de sürünüyorum

Ahmethz
Ahmethz
5 yıl önce

geçmedim 8.1.3e 😉

" SDN Okuru iOS 8.1.3’e Kaç Puan Verdi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere SDN Okuru iOS 8.1.3’e Kaç Puan Verdi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda SDN Okuru iOS 8.1.3’e Kaç Puan Verdi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  2. 2 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  3. 3 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  4. 4 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  5. 5 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  6. 6 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  7. 7 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  8. 8 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  9. 9 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  10. 10 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)