Okunma

Google Sevgililer Günü İçin Doodle Hazırladı


13 Şubat 2016 Cumartesi 21:59
Google Sevgililer Günü İçin Doodle Hazırladı

Özel günleri es geçmeyen ünlü arama motoru Google, 14 Şubat Sevgililer Günü için bu yıl da eğlenceli bir Doodle tasarladı ve logosunu animasyonlu doodle ile değiştirdi.

Bazı özel günlerde bölgelere göre farklı doodle tasarımları tercih eden Google, Sevgililer Günü 2016’da  birkaç ülke dışında tüm dünyada logosunu bir çaydanlığın diğerine gül verdiği animasyonlu doodle ile değiştirdi. Bunun sebebini ise bazı ülkelerde Sevgilil Günü’nün farklı tarihlerde kullanması olarak gösterebiliriz. Örneğin Brezilya’da her yıl 12 Haziran tarihi Sevgililer Günü olarak kutlanılıyor.

16-02/13/sevgililer_gunu_2016_2.png

Sevgililer Günü Nasıl Ortaya Çıktı?

Roma Katolik Kilisesi’nin inanışlarından ortaya çıkan Sevgililer Günü, bir yada birden fazla Valetinus adındaki din adamına (Saint Valetine) adanmış bir bayram günü  olarak kutlanıyor. Aynı zamanda batı medeniyetlerinin bir kısmında Valetine kelimesinin sevilen ve hoşlanılan kişi anlamında kullanıldığını da belirtelim.

Sadece 2013 yılında logosunda Sevgililer Günü ve George Ferris’in 154. doğum gününü bir arada kutlayan Google bu yıl da diğer yıllarda olduğu gibi logosunda sadece Sevgililer Günü’ne yer verdi. Google’ın geçtiğimiz yıl ve daha önceki yıllarda Sevgililer Günü için hazırladığı logolara ise galerimizden göz atabilirsiniz.

Güncelleme 00:05 : Google bu sene iki farklı doodle kullanmayı tercih etti. İkinci doodle ise alttaki gibi. 

16-02/14/ekran-goruntusu-13.png

16-02/13/google-doodle-1-1455396602.png

 :: Google’ın bu seneki sevgililer günü logosunu nasıl buldunuz ?
yazarBerkay Tutal

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde makina mühendisliği eğitimini sürdüren Berkay, teknolojinin hemen her alanını takip ederken, özellikle mobil ve giyilebilir cihazlarla beraber Apple'ın ürünlerine ayrı bir ilgi besliyor
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Google Sevgililer Günü İçin Doodle Hazırladı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Çok güzel

 2. SDN Okuru dedi ki:

  269 – *****, Roma rahiplerinden (İdam edildiği bu gün Sevgililer Günü olarak kutlanır)

 3. SDN Okuru dedi ki:

  3 çeşit doodle var

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Google adamdır ya 😀

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Zina yaptığı için öldürülenlerin günü

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Berkayy başQQan

" Google Sevgililer Günü İçin Doodle Hazırladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Sevgililer Günü İçin Doodle Hazırladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Sevgililer Günü İçin Doodle Hazırladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "