Okunma

Sinema Severlere Özel Anakart


08 Eylül 2009 Salı 07:43
Sinema Severlere Özel Anakart

Bu anakart HTPC (Home Theatre Personal Computer) kategorisi için üretilmiş durumda. Yani bu anakartı alan kullanıcılar özellikle TV’lerinin yanında PC kurmak için kullanacaklar. Şimdiye kadar bu tarz sistemler için birçok anakart üretildi. Ama Sinema ismi ilk kez bir anakart üzerinde kullanılıyor.

Anakartın asıl amacı multimedya uygulamalarını daha performanslı çalıştırmak. Bunun için Foxconn anakart üzerinde AMD 785G ve SB710 yongalarını kullanmış. Micro ATX form faktörüne sahip anakartı ufak kasalar içersinde rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Böylece kasanız fazla yer kaplamamış oluyor.


Anakart beş fazlı güç diazynına sahip ve üzerinde dört adet DDR2 çift kanal bellek slotu bulunuyor. Foxconn bu anakart üzerinde oyun oynamak isteyen kullanıcıları da düşünmüş ve bir adet PCIe X16 slotunu anakartın üzerine eklemiş. Anakartın arka bölümüne altı adet USB arabirimi bulunuyor. Bu çokça cihaz kullananları sevindirecek bir özellik.

Bunun yanı sıra yine arka bölümde D-sub, DVI ve HDMI bağlantı arabirimi konumlandırılmış. Bu anakartın iki farklı modeli bulunuyor. Bunlar Foxconn Cinema Deluxe ve Foxconn Cinema Premium. Ürünlerin fiyatları ise 125 dolar ve 116 dolar.

:: Bu tarz bir anakart kullanmak ister misiniz?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sinema Severlere Özel Anakart konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sinema Severlere Özel Anakart ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sinema Severlere Özel Anakart ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "