Singapur uçan taksi Volocopter için hazırlanıyor!


25 Ekim 2018 Perşembe 11:45
Singapur uçan taksi Volocopter için hazırlanıyor!

Birçok farklı firma otonom uçan araçlar üzerinde çalışmakta. Almanya merkezli otonom uçan taksi Volocopter girişimi ile 25 milyon euro yatırım alarak gelişim sürecine giren E-volo, ilk şehir içi denemelerini Singapur’da başlatacak.

Volocopter uçan taksi denemeleri için hazırlanıyor!

E-volo, 2013 yılında Volocopter’i sunarak yatırımcıların dikkatini çekmeyi başarmıştı. Dikey şekilde havalanan, tamamen elektrikle çalışan ve 18 pervanesi ile 18 farklı rotada hareket edebilen uçan taksi Volocopter, Uber uçan taksi haberlerine cevap niteliğinde bir haberle karşımızda.

E-volo CEO’su Florian Reuter basın açıklamasında yaptığı açıklamada, “Şehirlerdeki ilk sabit rotaları belirlemek ve uçmak için hazırız.” dedi.

Ve ekledi “Singapur, mantıklı bir ortaktır: Kent, teknoloji ve şehir gelişiminde gerçek bir öncüdür. Bu, uçan taksi hizmetlerini gerçeğe dönüştürmek için başka heyecan verici bir adım olmadığından eminiz.”.

Singapur uçan taksi Volocopter için hazırlanıyor! SDN-2

E-volo şimdiden, 2016 yılından bu yana ön izin verdiği ve bazı toplu uçuşlar düzenlediği Almanya’daki uçan taksiyi test ediyor. Ayrıca geçen yıl Dubai’de özerk bir uçuş gerçekleştirdi.

Singapur testleri iyi gitmiş olursa, teknoloji planlandığı gibi ilerlerse yaklaşık beş yıl içinde istediğiniz yere gidip gelmek için Volocopter’a atlayabilirsiniz.

Tabii ki, Volocopter otonom uçan taksiler üzerinde çalışan tek şirket değil. Uber, önümüzdeki birkaç yıl içinde bu tür taksileri hizmete açmayı hedeflerken, Google kurucu ortağı Larry Page’in desteklediği Kitty Hawk, bu yılın başlarında Cora aracını ortaya çıkardı.

2019 yılının son döneminde test edilecek Volocopteri heyecanla beklemekteyiz. Bu gelişmeler ile hangi firmanın yüzü gülecek hep beraber göreceğiz. Peki sizce, bu taksiler tam anlamıyla ne zaman hayatımıza girmiş olacak?
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Singapur uçan taksi Volocopter için hazırlanıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Singapur uçan taksi Volocopter için hazırlanıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Singapur uçan taksi Volocopter için hazırlanıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  2. 2 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  3. 3 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  4. 4 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  5. 5 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  6. 6 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  7. 7 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  8. 8 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
  9. 9 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık
  10. 10 Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video) Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video)