Sınırları zorlayan 10 ilginç teknolojik ürün!


14 Haziran 2020 Pazar 19:30
Sınırları zorlayan 10 ilginç teknolojik ürün!

Sınırları zorlayan elektrikli motosiklet ve bisikletler sonrası, şimdi de ilginç özelliklere sahip, sıra dışı teknolojik ürünler ile karşınızdayız.

Teknolojik gelişmeler her ne kadar bugün daha geniş kapsamlı olsa da, günümüzde hayatımızı kolaylaştıran birçok teknolojik ürün, insanların ihtiyaçlarını pratik yollardan karşılamak için yola çıktı.

Sınırları zorlayan 10 ilginç teknolojik ürün

Bazıları bildiğimiz markalara ait olan bu ürünlerden bir kısmı ise pek duyulmamış küçük girişimler tarafından üretilmiş. Aslında kitle fonlaması bu tür girişimlerin çok daha görünür olmasını sağladı. Kitle fonlaması sitelerinde bulamayacağınız, sıra dışı 10 ilginç teknolojik ürün listesiyle karşınızdayız.

Eğitim veren robot: Embodied Moxie

Eğlenceli bir görünüme sahip olan Moxie, çocukların gelişimi ve eğitimi için önemli özelliklere sahip. Bu sevimli robot, yapay zekayla donatılmış ve bu özellik sayesinde iletişime geçtiği çocukların davranışlarını gözlemleyip ona göre farklı eğitimler sunabiliyor.

teknolojik ürün, ilginç teknolojik ürün

Çocukların psikolojik gelişimini ön planda tutan robot, empati kurmak, saygı, dostluk gibi kavramların da çocuklar tarafından kavranmasını sağlıyor.

Çocukların problem çözme ve yaşam becerilerini keşfetmesi için görevler veren robot, çocukları hayata hazırlıyor. Bu ilginç teknolojik ürün, ileride, robot bakıcıların hayatımıza gireceğinin de ilk işareti diyebiliriz.

Mutfağın yeni şefi: Chef iQ

Aslında Chef iQ, akıllı bir düdüklü tencere. Adı üstünde tam anlamıyla mutfağın yeni şefi olmaya hazırlanan bu akıllı cihaz, önemli özelliklere sahip.

Düdüklü tencere, size yemek tarifi verebilecek bir yapıda. Chef iQ üzerinde yer alan 300’den fazla yemek tarifi bulunuyor. Bu tariflerden birini seçtiğinizde ise, mutfağın yeni şefi yemek için hangi sırayla, ne kadar malzeme konulacağını ekran üzerine yansıtıyor.

teknolojik ürün, ilginç teknolojik ürün

Tek yapmanız gereken, bu adımları izlemek, Chef iQ üzerinde yer alan ölçeği kullanarak, tam olarak tarife uygun yemekleri çok kolay bir şekilde pişirebiliyor. Bu akıllı tencere basınçlı pişirme, kızartma / sote, buharda pişirme ve yavaş pişirme şeklinde dört ayrı pişirme tekniği kullanıyor.

Bildiğimiz düdüklü tencerelerin aksine, otomatik basınç tahliye sistemi olan bu tencerenin pişirme ayarlarını uygulaması üzerinden de değiştirmeniz mümkün. Cihazda yer alan Wi-Fi bağlantısı sayesinde bunun için mutfağa gitmenize de gerek yok.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Sınırları zorlayan 10 ilginç teknolojik ürün!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Güzel paylaşım olmuş

" Sınırları zorlayan 10 ilginç teknolojik ürün! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sınırları zorlayan 10 ilginç teknolojik ürün! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sınırları zorlayan 10 ilginç teknolojik ürün! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
 2. 2 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!
 3. 3 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
 4. 4 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
 5. 5 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
 6. 6 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
 7. 7 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
 8. 8 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
 9. 9 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
 10. 10 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!