Sınırları zorlayan 10 ilginç teknolojik ürün!


14 Haziran 2020 Pazar 19:30
Sınırları zorlayan 10 ilginç teknolojik ürün!

Sınırları zorlayan elektrikli motosiklet ve bisikletler sonrası, şimdi de ilginç özelliklere sahip, sıra dışı teknolojik ürünler ile karşınızdayız.

Teknolojik gelişmeler her ne kadar bugün daha geniş kapsamlı olsa da, günümüzde hayatımızı kolaylaştıran birçok teknolojik ürün, insanların ihtiyaçlarını pratik yollardan karşılamak için yola çıktı.

Sınırları zorlayan 10 ilginç teknolojik ürün

Bazıları bildiğimiz markalara ait olan bu ürünlerden bir kısmı ise pek duyulmamış küçük girişimler tarafından üretilmiş. Aslında kitle fonlaması bu tür girişimlerin çok daha görünür olmasını sağladı. Kitle fonlaması sitelerinde bulamayacağınız, sıra dışı 10 ilginç teknolojik ürün listesiyle karşınızdayız.

Eğitim veren robot: Embodied Moxie

Eğlenceli bir görünüme sahip olan Moxie, çocukların gelişimi ve eğitimi için önemli özelliklere sahip. Bu sevimli robot, yapay zekayla donatılmış ve bu özellik sayesinde iletişime geçtiği çocukların davranışlarını gözlemleyip ona göre farklı eğitimler sunabiliyor.

teknolojik ürün, ilginç teknolojik ürün

Çocukların psikolojik gelişimini ön planda tutan robot, empati kurmak, saygı, dostluk gibi kavramların da çocuklar tarafından kavranmasını sağlıyor.

Çocukların problem çözme ve yaşam becerilerini keşfetmesi için görevler veren robot, çocukları hayata hazırlıyor. Bu ilginç teknolojik ürün, ileride, robot bakıcıların hayatımıza gireceğinin de ilk işareti diyebiliriz.

Mutfağın yeni şefi: Chef iQ

Aslında Chef iQ, akıllı bir düdüklü tencere. Adı üstünde tam anlamıyla mutfağın yeni şefi olmaya hazırlanan bu akıllı cihaz, önemli özelliklere sahip.

Düdüklü tencere, size yemek tarifi verebilecek bir yapıda. Chef iQ üzerinde yer alan 300’den fazla yemek tarifi bulunuyor. Bu tariflerden birini seçtiğinizde ise, mutfağın yeni şefi yemek için hangi sırayla, ne kadar malzeme konulacağını ekran üzerine yansıtıyor.

teknolojik ürün, ilginç teknolojik ürün

Tek yapmanız gereken, bu adımları izlemek, Chef iQ üzerinde yer alan ölçeği kullanarak, tam olarak tarife uygun yemekleri çok kolay bir şekilde pişirebiliyor. Bu akıllı tencere basınçlı pişirme, kızartma / sote, buharda pişirme ve yavaş pişirme şeklinde dört ayrı pişirme tekniği kullanıyor.

Bildiğimiz düdüklü tencerelerin aksine, otomatik basınç tahliye sistemi olan bu tencerenin pişirme ayarlarını uygulaması üzerinden de değiştirmeniz mümkün. Cihazda yer alan Wi-Fi bağlantısı sayesinde bunun için mutfağa gitmenize de gerek yok.
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

Güzel paylaşım olmuş

" Sınırları zorlayan 10 ilginç teknolojik ürün! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sınırları zorlayan 10 ilginç teknolojik ürün! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sınırları zorlayan 10 ilginç teknolojik ürün! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  2. 2 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  3. 3 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  4. 4 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  5. 5 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  6. 6 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  7. 7 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  9. 9 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  10. 10 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!