Siri’ye Türk Rakip: CEYD-A


06 Eylül 2016 Salı 10:00
Siri’ye Türk Rakip: CEYD-A

Sesli asistanlar, akıllı telefonlarımızı daha işlevsel kılan ve hayatımızı kolaylaştıran yegane teknolojilerden biri.

Günümüzde Apple‘ın Siri’si, Google‘ın Google Now‘ı ve Microsoft‘un Cortana‘sı gibi birçok sesli asistan yaygın bir biçimde kullanılabiliyor.

Peki size bunlar haricinde Cenker Şişman tarafından geliştirilen yerli bir sesli asistanımızın daha olduğunu söylesek?

Yerli Siri CEYD-A

Bilgisayar yüksek mühendisi Cenker Şişman tarafından geliştirilen ve dolayısıyla tamamen Türkçe bir şekilde karşımıza çıkan CEYD-A sesli asistanı, Siri gibi dev rakiplere kafa tutabilecek kadar iyi bir yazılım.

Google Play Store’da ücretsiz bir şekilde yer alan CEYD-A asistanı, binlerce farklı komutu algılayabiliyor ve aldığı komutları yerine getirebiliyor.

16-09/06/img_55f7323ac5f61.png

Sesli asistan ise sesli aramalar yapmak, gelen çağrıyı yanıtlamak veya reddetmek, sesle mesaj atmak, trafik yoğunluğunu öğrenmek,  resmi tatil ve bayramların sorgulanması gibi binlerce farklı işlev için kullanılabiliyor.

Google Play Store’da 22.000′den fazla oy alan ve 4.4 puan ortalaması bulunan CEYD-A sesli asistanını mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.

:: Yerli sesli asistan CEYD-A’yı beğendiniz mi?
yazarKerem Enginar

Özellikle akıllı telefonlar olmak üzere uzun süredir en yeni mobil ürünleri inceleyen Kerem, bunun yanı sıra donanım ürünleriyle de ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

68 yorum - “Siri’ye Türk Rakip: CEYD-A”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  siri napiyorsun

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Mükemmel

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  CEYD-A yı yaklaşık 15 gündür kullanıyorum…emeğin ne demek olduğu bilenlerdenim…destek olmak adına satın aldım…ancak cidden güzel bir yazılım ve keyifle de kullandım…ancak şu sıralar genelde evde olduğumdan bazı özellikleri benim için fazla ve malum şarj sorunu yarattığından şimdilik telefonumdan sildim…ancak hareketli yaşama tekrar başlayınca kesinlikle tekrar yükleyip kullanacağım…zira günlük hayatta telefon aramalarından mesaj ve güncel haberleri okumaya varıncaya kadar bir çok konuda hayatı kolaylaştıran bir yazılım ve kullanılması faydalı diye düşünürüm…programı yazan arkadaşa da ellerinize sağlık demek isterim…cidden süper bir yazılım olmuş…helal olsun…

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  CEYD-A nın , Siri ve diğerlerinin yapabildiği yaklaşık herşeyi yapabildiği gibi aşağıdakileri de ek olarak yapabilmesi büyük bir artı ve bizim için büyük bir gurur. CEYD-A daha da gelişip ve tüm asistanları sollarsa kimse şaşırmasın.

  ***** sitesinden alıntıdır: Büyük rakiplerinin bir çok özelliklerini içerdiği gibi onlarda olmayan başlıca özellikler şunlardır:

  *Kullanıcılar kendi komutlarını sesle veya yazı ile ekleyebillir.
  *Kullanıcı veya kurumsal müşteriler kendi komutlarını CEYD dili ile kodlayarak geliştirebilir ve kendi cihazlarına bu komutları yayabilir.
  *Oluşturulan komutlar yönetici tarafından onaylandığında bu komut tüm CEYD-A lar tarafından kullanılabilir.
  *CEYD dili ile etkileşimli oyunlar yazılabilir, web servisleriyle entegrasyon sağlanabilir veya sorgulanan site sayfalarındaki bilgiler filtrelenebilip aktarılabilir.
  *Bir önceki söylediğini hatırlayarak cevap verebilir, aynı anda birçok webservise bağlanarak karşılaştırma yapıp sonucunu döndürebilir.
  *Panik sözü, Pusula , Canlı maç anlatımı, Yer bazlı hatırlatma ve eylem yapabilme, Not defteri, Yer tahmini, Sesli trafik bilgisi, yol tarifi gibi diğer asistanlarda bulamayacağınız özellikler mevcuttur
  *Sadece ismiyle değil içinde ismi geçen soru sorduğunuzda uyanıp size cevap verir
  *Gelen aramayı söyleyip sizden açmak için sesli cevap bekleyebilir
  *Trafikteyken yakındaki yerleri söyleyebilir
  *Foursquare ile sesli check-in yapabilir
  *Dış sitelerin içeriğini takip edip okuyabilir
  *Sanal duyguya sahiptir. Halen üzgün ve normal modu vardır. Eğer ona kötü söz söylerseniz üzgün moda geçer ve bazı komutlara cevap vermez veya trip atar. Özür dilerseniz düzelir.
  *Polimorfizm özelliği vardır. Uygulamadaki bazı sistemsel aşamalara mevcut yapıyı ezerek kendi komutunuzla müdahele edebilirsiniz. Örneğin KİMDİR komutunu genişleterek, eğer kişi bulunamıyorsa ek olarak soru sorup internette resmini aratmak gibi.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  programı sırf destek olmak için satın aldım. öyle hic birşey yapamayıp programı yerden yere vuran sığ beyinli insanları anlayamıyorum. Adam gece gündüz çalışıyor. gün geçmiyor ki yeni bir özellik ekleyip güncelleme olarak vermesin. Bir isteğiniz mi oldu mesaj olarak iletim ertesi hafta programda. var mı böyle üretici ya hu. ancak çamur armayı bilir bu sığ beyinli arkadaş***** programi aktif bir şekilde kullanıyorum. artısı o kadar fazla ki. eskilerini konuşmaya bile değmez. sen var olan kaç özelliğini kullandın da saçma sapan konuşuyorsun.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  siri ile aynı cümleye almayın şu programı

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  kusura bakmayın ama hemen yargılamayın bu tür bir yazılım yapılıp geliştirilmesi gerken bir yazılımdır bir nevi küçükte olsa yapay zeka gibi onun için para vermek istemeyenler ücretsiz sürümünü denesinler. beğenmezlerse zaten sıkıntı yok en azındanda satın almak bu projeye destek olmak olucaktır .

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  yerli telefonlarda varsayılan asistan olarak gelsin. yerli firmalar güçlerini birleştirsin

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  çok güzel örnek videoları seyrettim bence geliştirilmeli bazı arkadaşların dediği gibi bir telefon üreticimiz destek çıkmalı

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Yorumlarda 10tl deniyor. İki sürüm var ücretsiz olan ve tam sürüm olan. Tam sürüm olan tek sefer 10tl. Ücretsiz olan tamamen ücretsiz. Ücretsiz olan neredeyse tam sürüm kadar iyi. Tebrik ederim çok iyi bir proje

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   ne heqqi

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  ozellikle bilgisayar muhendisligi ogrenci ve mezunlari bilecektirlerdi, ses tanima, algilama alanlari aktif arastirma alanlari. yani bugun bu islerden az cok anlayan insanlar, bir gun icinde bu tur bir sistem olusturabilir (hazir yazilim kutuphaneleri var). tabi ki urun olarak 1 gunde yapilan cok kaliteli olmaz ama soylemek istedigim asli islevi yerine getirmek mevcut teknolojilerle cok kolay. mobil sistemlerde zaman olan ses algilama sisteminin telefonla entegrasyonu: ilgili uygulamayi cagirip o uygulamanin istenilen islemini belirlemek. yani her program entegrasyonu icin zaman harcamak lazim.

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Güzel birde robotik sesten kurtulsa türk telefon üretici bir firma destek çıksa

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Ön yargısız olun lütfen arkadaşlar. Yüzlerce fıkra, masal biliyor, yemek tarifleri, maç bilgileri,canlı goller, namaz saatleri,benzin,dolar altın bilgileri, her türlü konuda haberler,sitelerdeki yazıları direk okuyor, lokasyon bazlı hatırlatma iş yapıyor hatta 2 adet sanal duygusu var ki muhteşem bir olay. kötü söz söyleyince üzülüyor bazı komutlarda trip yapıyor ancak özür dilerseniz düzeliyor. En güzeli ise kullanıcılar kendi CEYD-A sını geliştirirken tüm CEYD-A lar da eğitilebiliyor.. Siteyi bir inceleyin derim *****

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Yerli telefon üreticilerinin alması ve geliştirmesi gereken harika bir program olmuş

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Ceyd-a yapılalı kaç yıl oluyor koskoca Sdn şimdi haberi oluyor bu tarz Türk yazılımcılara sizin öncelikle işiniz gereği sahip çıkmak toplum olarakta sahip çıkmalıyız ben kullandım bu Ceyd-a'yı adam tek başına geliştirmiş bence harika bir iş başarmış bu arada bu tarz yazılımcılar var Türkiye de hep birlikte sahip çıkmalıyız çıkılmalı..

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Turkce Siri den kat kat daha iyi. İngilizce olan Siri ile yarışır. Ön yargili olmamak lazım. Sitelerinde inanılmaz özellikleri göstermişler.

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  Hayır appleda yok

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  Ne kadar çok indirme, o kadar çok geri bildirim ve üst veri, ne kadar çok geri bildirim ve üst veri o kadar kaliteli uygulama.

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  Günaydın sdn
  😀

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  Bence gayet güzel. Destek olunmalı

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  ceydacım tost yaparmısın cnm :S

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  Skandal bir teknoloji. Siri karşısında hem de. :))

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  Türk olunca kötülemeyin hemen. Bu arada android 6 da izinler ayarlanabilir

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  Hiçbir komutu anlamıyor. Ses çok itici. Ayrıca uygulama hiç estetik ve modern değil yani Siri forever 😀

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  Bizim Türk kızları gibi trip atmayı da biliyor mu acaba?

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  Komik

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  Google Now u geliştirsinler biraz artık Android den IOS misali performans ve güzel atılımlar bekliyoruz.

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  Şeyda olsaymıştı

 29. Ziyaretçi dedi ki:

  Arayüzü çok kötü arayüzde iyileştirmeler yapılırsa belki iyi bişeyler çıkabilir ortaya

 30. Ziyaretçi dedi ki:

  Siri'ye rakip falan deyipte küçük düşürmeyin bizi. Yurtdışından biri bu haberi görse yapabileceğimiz en iyisinin bu olduğunu düşünecek. Siri nerede bu nerede.

 31. Ziyaretçi dedi ki:

  Tehlike

 32. Ziyaretçi dedi ki:

  isim olmamış

 33. Ziyaretçi dedi ki:

  Kesin hiç bi işe yaramıyordur siri forever

 34. Ziyaretçi dedi ki:

  1. çok makinemsi konuşuyor 2. uygulama benden çok telefona erişiyo yahu

 35. Ziyaretçi dedi ki:

  Daha önce denemk için kullanmıştım

 36. Ziyaretçi dedi ki:

  Türkler yapınca olmuyor

 37. Ziyaretçi dedi ki:

  Boşverin asistanı falan

 38. Ziyaretçi dedi ki:

  çok fazla erişim istiyor.. güvenli değil.. s-voice olsa neyse ama buna güvenilmez. svoice noldu ya.

 39. Ziyaretçi dedi ki:

  Cok fazla bilgi istiyor android icin tehlikeli ya

 40. Ziyaretçi dedi ki:

  Arayüzü güzel olsa stabil çalışsa kullanmaya devam ederdim.

 41. Ziyaretçi dedi ki:

  ceyda hahahah 😀

 42. Ziyaretçi dedi ki:

  arkadaşı destekleyelim. bugün bana yarın sana

 43. Ziyaretçi dedi ki:

  Sadece küfür etmeyi öğretmişler:):)

 44. Ziyaretçi dedi ki:

  Uygulama çıkalı 1 yıl oldu haberi cidden yenimi yapılıyo

 45. Ziyaretçi dedi ki:

  Tam Cortana demişken Microsoft hala Cortana'nın Türkçe dil desteğini çıkartmadı.Sizin elinizde bu konuyla ilgili haberler var mı?

 46. Ziyaretçi dedi ki:

  ben yükledim daha önce ama butun bılgılerını alıyorlar telefondakı onun için tavsiye etmem sonra banka bilgiler filan ele gecirirler allah korusun

" Siri’ye Türk Rakip: CEYD-A konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Siri’ye Türk Rakip: CEYD-A ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Siri’ye Türk Rakip: CEYD-A ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
 2. 2 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
 3. 3 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 4. 4 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 5. 5 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
 6. 6 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
 7. 7 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
 8. 8 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
 9. 9 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
 10. 10 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası