Şirketler Daha Fazla Güvenlik İstiyor


31 Mayıs 2010 Pazartesi 13:29
Şirketler Daha Fazla Güvenlik İstiyor

Deloitte’un teknoloji, medya ve telekomünikasyon (TMT) şirketlerini kapsayan Küresel Güvenlik 2010 araştırması çarpıcı sonuçlarıyla yayınlandı. Teknoloji, medya ve telekomünikasyon sektörlerine yönelik bilgi ve bilişim güvenliği konusunda ilginç bulgulara erişen rapora göre son bir yılda bu şirketlerin yüzde 10′u bilişim güvenliği bütçelerinde %10’dan fazla artışa giderken, yüzde 36‘sının güvenlik yatırımı ise bir önceki yıla oranla yüzde 10’un altında kaldı.

 

Araştırmaya katkıda bulunan kurumların yüzde 37‘si, internetten kaynaklanan tehditlerin giderek daha riskli ve karmaşık bir görünüm kazandığına dikkat çekiyor. Profesyonellerin bu yöndeki endişesi, yetersiz bütçelerden sonra bilişim güvenliğini en çok tehdit eden ikinci konu olarak öne çıkıyor.

TMT şirketlerinin dijital içeriği oluşturması ve dağıtmasıyla birlikte korsanlık, sahtekarlık ve telif hakları ihlallerinde de artış yaşandığına dikkat çeken rapor, bu şirketlerin yarısından fazlasının 2010 yılı içinde en az bir kez olmak üzere güvenlik ihlali durumu yaşadığını ortaya koyuyor. TMT şirketlerinin yüzde 26‘sı ise düzenli olarak kurum dışından kaynaklanan casus yazılım kodlarının atakları altında çalışıyor.

Bu gruptaki şirketlerinin sadece yüzde 30‘u kendi iş ortaklarına derin bir güven duymasına karşın Deloitte uzmanları bu tür konuların test edilip doğrulanmasının güçlüğü konusunda uzlaşıyor.

Günümüzün popüler trendi Cloud Computing (Bulut Bilişim), TMT şirketlerinin de ilgi alanı içinde. Ancak Bulut platformlarında üçüncü parti şirketlerle altyapı, uygulama ve veri paylaşımında bulunmadan önce TMT şirketlerinin güvenlilik ve gizlilik gibi sorunları çözmüş olması gerekiyor.

:: Firmanızı ne tarz yöntemlerle saldırılara karşı koruyorsunuz?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Şirketler Daha Fazla Güvenlik İstiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Şirketler Daha Fazla Güvenlik İstiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Şirketler Daha Fazla Güvenlik İstiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  2. 2 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  3. 3 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  4. 4 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  5. 5 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  6. 6 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  7. 7 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  8. 8 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  9. 9 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  10. 10 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)