Şirketlerin evden çalışma düzeninde bilmesi gerekenler


20 Kasım 2020 Cuma 13:30
Şirketlerin evden çalışma düzeninde bilmesi gerekenler

Son dönemlerde ülkemizde tekrardan artış gösteren COVID-19 vakalarının sayısı her geçen gün daha da kötüye ilerliyor. Hal böyle olunca birçok şirket, çalışma şartlarına uygun şekilde tüm çalışanları için ev düzenine geçmiş durumdalar. 2020 Mart dönemi ile birlikte evden çalışma düzenine geçilmiş, 2020 Haziran dönemine kadarsa evden çalışmaya devam etmiştik. Fakat son aylarda artan vaka sayıları, şirketlere evden çalışma düzenine tekrar geçilmesini zorunlu kıldı.

Dünyada daha önce karşılaşılmamış böylesine sürpriz bir salgın, toplumları etkiliyor olmasıyla beraber beklenmedik değişimleri de beraberinde getiriyor. Birçok insan tarafından evden çalışmaya geçme durumu şart olmuşken, bu durum şirketlerin de iş süreçlerini aksatmadan devam etmesi için önemli bir hal almaya başladı.

Sanal Bir Çalışma Alanı Daima Önemli Oluyor

Ofis ortamında olduğu gibi üretimin ve iş birliğinin bol olduğu uygulamalar benimsenerek, yine dijital ve sanal ortam içerisinde ekiplere özel bulut temeli olan sanal sunucularla birlikte ağ kurabilir ve ekip içerisine dahil olan herkesin dosya paylaşımı, saklama alanı kullanımlarını en doğru iletişim teknikleriyle çözebilirsiniz.

Sanal sunucular sayesinde verilerinizi kişisel bilgisayarlar yerine ortak bir alanda tutabilir, çalışanlarınızın tamamının da uzaktan erişebileceği bu sanal sunucu türleriyle beraber verileriniz her zaman güvende ve iş birliği her zaman akışkan şekilde devam edecektir.

Evden Çalışanlara Özel Güvenli Bağlantı Tavsiyeleri

Ev ortamından iş süreçlerinizi ilerletirken, tüm iş dosyalarınızın güvenli şekilde yedeklenmesi, bir yerde saklı durması ve düzenli olarak bu verilerinize tüm iş yerindeki ekibin ulaşılabilir olması açısından sanal sunucular en güçlü yapılardır. Bu sanal sunuculara erişim noktasında VPN bağlantısıyla beraber siber güvenlik önlemleri alınmış şekilde tüm personelinizin erişiminde sorunsuz bağlantı yapabilmesini sağlarsınız.

Güvenli ağ kurma noktasında kişisel bilgisayarlardan bağlantı yapılan iş verilerinin tamamı için, VPN önemli ayrıntılardan biridir. VPN, kısaca şifreli bir tünel olarak tanımlanabilir ve bu şifreli ağ içerisinde, şirkette çalışıyormuşsunuz gibi tüm kaynaklarınız masanızın üzerinde bulunuyor şekilde çalışmalarınıza kaldığınız yerden devam edersiniz. Bu süreci herhangi bir internet bağlantısından yürütürken, verilerinizin gizliliği açısından tüm çalışanlarınızın bir VPN bağlantısı ile şirket verilerine, şirket bilgisayarına ya da sunucuya bağlantı yapması da önemlidir.

VPN Bağlantısı Nasıl Kurulur?

Şirket çalışanlarınızın tamamının VPN ile bağlantı yapabileceği ortak bir VPN bağlantısı sunabilirsiniz. Bu konuda uzun zamandır yaygın olması, güvenilir olmasıyla beraber işletmelerin genelde tercih ettiği VPN teknolojilerinden biri OpenVPN olmaktadır. Ofisin ağı ya da bilgisayarına OpenVPN kurulumu sonrasında tüm uzak cihazlara da bu uygulama yüklenerek en basit haliyle ofis verilerine ulaşmak isteyen her kullanıcı, bağlantısını VPN ile yaptıktan sonra verilere ulaşacaktır. Bu sayede şirketiniz için güvenli ağ yaratmış olur, şirket içi görüşmelerinizi de bu güvenli ağ ile birlikte yaparak siber güvenliğinizi olabildiğince kontrol altında tutarsınız.

Bir IT departmanınız yoksa bile çok basit şekilde OpenVPN kurulumu noktasında yardım alacağınız aracı firmalar bulunmaktadır. Bunlardan biri de Güzel Hosting olmaktadır. Bir sanal sunucu olarak VPS kiralayarak, içerisine kurulacak OpenVPN altyapısı ile beraber şirketinizin güvenli bir ağa sahip olmasını sağlamak mümkün oluyor. OpenVPN sahibi olduktan sonra, kullanıcı sayısı fark etmeksizin, sınırsız sayıda VPN kullanıcısı oluşturabilir ve tüm çalışanlarınızın güvenli bir ağ üzerinden işlerini yürütmelerini bu sayede sağlayabilirsiniz.

VPS altyapısı ile tüm güvenceyi veren şirket Güzel Hosting olurken, şifrelenmiş biçimde kurulacak tüm OpenVPN konusunda yapılandırma çözümlerinde de sizlere yardımcı oluyor. Bu hizmetlerden faydalanmak için, https://www.guzel.net.tr/turkiye-vps.php adresi üzerinden VPS paketleri arasında en basit paket olan VPS-1, tüm ihtiyacınızı karşılıyor niteliktedir. Uzaktan çalışma sistemine geçen şirketlerin tamamını ilgilendiren bu konu hakkındaki tüm sorularınız için https://www.guzel.net.tr/ adresinden Güzel Hosting satış temsilcilerine ulaşabileceğiniz e-mail veya telefon bilgisine erişebilirsiniz. Satış temsilcileriyle yapacağınız tüm görüşmelerde VPN kurulumu ve hizmetleri hakkında varsa sorularınızı sorabilir ve tüm detaylara da bu sayede ulaşabilirsiniz.
Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 ay önce

Eğer reklam içeriklerini belirtmezseniz btk ya şikayet edeceğim. Faydalı bir yazı diye okuyorum, sonu bir şekilde reklama bağlanıyor.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 ay önce

Sadece ürün reklamı. Şirket işleri ev ortamına nasıl taşınır? Sanayi’nin bel kemiği üretimdir. Üretim ise evden yapılamaz, değerlendirilemez, geliştirilemez, sürdürülemez. Yapılan sadece medyaya sürülen konunun bilinçsizce rant için reklam edilmesinden ibaret. Bunun için uzman kişiler değil, iyi reklam yapabilen yetenekli çocuklar lazım insanları istenen yöne yönlendirmek için. Sdn bunu başarabilecek bir şirkettir kesinlikle.

" Şirketlerin evden çalışma düzeninde bilmesi gerekenler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Şirketlerin evden çalışma düzeninde bilmesi gerekenler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Şirketlerin evden çalışma düzeninde bilmesi gerekenler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  2. 2 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  3. 3 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  4. 4 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  5. 5 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  6. 6 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  7. 7 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  9. 9 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  10. 10 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!