Okunma

SiS, Atom İçin Geliyor


10 Mayıs 2009 Pazar 16:45
SiS, Atom İçin Geliyor

SiS tarafından Atom işlemciler için sunulacak platform, görünüşe göre Intel’le Nvidia’nın mücadelesine ucuz yollu bir alternatif getirecek. Bilmiyoruz ki Intel veya Nvidia bu girişimden korkar mı ama çift çekirdekli Atom işlemcinin bir anakartla birlikte toplam maliyeti 200 dolar civarında. Belki bu maliyeler SiS’le birlikte düşebilir.

SiS Ne Öneriyor?

SiS tarafından sunulan çözüm SiS 672 Kuzey köprüsü ve SiS 968 Güney köprüsünden oluşuyor. Bu iki yonga bir araya geldiğinde çok büyük bir nimet olarak karşımıza çıkmıyor zira HD video çözebilme yeteneği şöyle dursun Mirage 3 grafik desteğiyle takılıp kalmış durumdasınız… ki bu çok yeni bir çözüm değil. Mesela DirectX 10 desteğiniz yok.

:: SiS’li ve çift çekirdekli Atom’lu anakartlar 150 dolara kadar iner mi?

Bilgi için: SiS
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “SiS, Atom İçin Geliyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    salla sis`leri onlardan adam olmaz

" SiS, Atom İçin Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere SiS, Atom İçin Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda SiS, Atom İçin Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "