Site Bağlantı Uzantıları


25 Haziran 2013 Salı 08:00
Site Bağlantı Uzantıları

Site bağlantısı uzantıları, arama ağında standart metin reklamınıza ek bağlantılar eklemenize ve arama ağında reklamınızın daha fazla yer kaplamasını sağlar. Site bağlantı uzantılarıyla kullanıcılara reklamınıza tıklamadan daha fazla bilgi verebilirsiniz. Metin reklamlar için geçerli kuralların çoğu site bağlantı uzantıları içinde geçerlidir.

Bağlantı metni gereksinimleri

Bağlantı metninin uzunluğu: Her bağlantının bağlantı metni, eski kampanyalarda en fazla 35 karakter, geliştirilmiş kampanyalarda ise en fazla 25 karakter olmalıdır. Çift genişlikli karakter kullanan dillerde (Çince, Japonca ve Korece gibi) bağlantı metni, eski kampanyalarda en fazla 17 karakter, geliştirilmiş kampanyalarda ise en fazla 12 karakter olmalıdır.

Bağlantı metni doğru ve açık olmalıdır: Bağlantı metniniz, reklamınızın açılış sayfasındaki içerikle doğrudan alakalı olmalıdır. Kullanıcılar reklamınızı gördüğünde, reklamını yaptığınız sitede ne tür bir ürün veya hizmet ya da başka türden içerik bulacaklarını kolaylıkla anlayabilmelidir.

Noktalama işaretlerinin ve sembollerin kullanımı: Bağlantı metninde, yalnızca site bağlantılarınıza dikkat çekmek amacıyla kullanılan simgelere (site bağlantılarınıza “►” sembolü eklemek gibi) izin verilmez. Bağlantı metniniz şunları içeremez: ünlem işaretleri, metnin başında bulunan noktalama işaretleri, tekrarlanan noktalama işaretleri veya ifadeler.

Araya anahtar kelime eklenmesine izin verilmez: Bağlantı metninizde, araya anahtar kelime ekleme özelliğini kullanamazsınız.

Yetkisiz ticari markalara izin verilmez: Ticari marka sahibinin gerekli yetkiye sahip olduğu ve söz konusu ticari markanın kullanılmasını onaylamış olduğumuz durumlar dışında, bağlantı metinlerinizde ticari markalı terimlerin kullanılmasına izin verilmez.

Google geliştirilmiş kampanyalar ile Sitelinks’e daha fazla önem vermeye başladı. Çünkü Sitelinks kullanımı performansa direk etki edebiliyor. Dönüşümleri ve Tıklama Oranını (TO) direk etkileyen Sitelinks’lerin bir diğer avantajı ise Google arama sonuçlarında ki reklamımızın kapladığı alanı büyütmesidir.

Daha fazla alan kaplayan daha çekici görünen reklamın tıklama oranı elbette ki daha fazla oluyor. Daha fazla trafik demek daha fazla dönüşüm demektir. Etkili yazılmış bir reklam metni ve doğru eklenmiş Sitelinks’lerle daha efektif daha fazla kazanç sağlayan kampanyalar düzenlenebilir.

:: Yazımızı yararlı oldu mu?

Yazan: Sempeak Google Reklam Ajansı
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
6 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
7 yıl önce

bu ne la

SDN Okuru
SDN Okuru
7 yıl önce

Adwords’le ilgili olduğunu sadece adwords’te reklam yayınlayanların anlayabileceği bir yazı olmuş. Evren bir toz bulutuydu diye başlamanızı beklemiyoruz ama azıcık konunun ne ile ilgili olduğu, kimlere hitap ettiğini yazının başında belirtmenizde fayda var.

SDN Okuru
SDN Okuru
7 yıl önce

🙂

SDN Okuru
SDN Okuru
7 yıl önce

bide bunun adam akıllı tercümesini alsak güzel olacak.

SDN Okuru
SDN Okuru
7 yıl önce

Tamam.

SDN Okuru
SDN Okuru
7 yıl önce

ok bye

" Site Bağlantı Uzantıları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Site Bağlantı Uzantıları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Site Bağlantı Uzantıları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  2. 2 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  5. 5 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  6. 6 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  8. 8 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  9. 9 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  10. 10 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!