Okunma

Sizin Balık Kaç CM?


11 Kasım 2010 Perşembe 14:00
Sizin Balık Kaç CM?

Greenpeace Akdeniz, 2007’de de hazırladığı balık boyları cetveli ile tüketiciyi yasal boylar konusunda uyararak, avlanırken bunlara bile uyulmadığını anlatmıştı. Denizlerde balık stokları hızla tükenirken, bir kez bile yumurtlayamamış balıkların, yani yavru balıkların avlanması ve satılmasının acilen durdurulması için yaptığı çağrıyı yineliyor.

Greenpeace’in, bu kez yayınladığı ve tüketiciye dağıttığı cetvelde ise, varolan bilimsel verilere dayanan en önemli ticari türlerin üreme boylarına yer veriliyor. Önerilen boylar, bilim insanlarının en önemli ticari türlerin üreme ve bilinen stok durumlarına bağlı olarak önerdiği minimum avlanma boylarından oluşuyor.

Gelecekte de denizlerimizde balık olmasını istiyorsak, yasal avlanma boylarının bilimsel verilere dayanması şart. Greenpeace bu proje kapsamında özel bir site de tasarlamış durumda. İnternet kullanıcıları www.kacsantim.org adresini ziyaret ederek de kampanyaya destek verilebiliyor.

::
Kampanya hakkındaki görüşlerinizi buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Sizin Balık Kaç CM?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Söylede içinde kalmasın.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Söylersem ayıp olur.

" Sizin Balık Kaç CM? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sizin Balık Kaç CM? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sizin Balık Kaç CM? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "