Snapchat 2021’in ilk çeyreğine ait verileri açıkladı


23 Nisan 2021 Cuma 08:35
ABONE OL
Snapchat 2021’in ilk çeyreğine ait verileri açıkladı

Snapchat 2021 yılının ilk çeyreğine ait istatistikleri açıkladı. Buna göre, 2011’de yalnızca iOS platformu için piyasaya sürülen uygulamada Android kullanıcıları ilk kez çoğunluğa geçti.

Pandemi döneminde (2020 yılı için) yüzde 46 büyüyerek günlük 265 milyon kullanıcıya ulaşan Snapchat; yükselişini 2021 yılında da sürdürmeye devam ediyor.

Android kullanıcıları ilk kez iOS kullanıcılarını geçti

Stanford Üniversitesi öğrencileri Evan Spiegel, Bobby Murphy ve Reggie Brown tarafından 2011 yılında geliştirilen; resim ve video mesajlaşma uygulaması olan Snapchat; günümüzde birçok sosyal mecrada gördüğümüz “Story (Hikayeler)”i piyasaya süren ilk firma oldu. Pandemide de yükselişe geçen şirket 2021’in ilk çeyreğinde ise yüzde 22 artışla günlük 280 milyon aktif kullanıcıya ulaştı.

https://static.shiftdelete.net/wp-content/uploads/2020/08/snapchat-muzik-ekleme-ozelligi-ile-gundemde-1.jpg

Snapchat CEO’su Evan Spiegel 2021 yılının ilk çeyreğine ait istatistikler hakkında yaptığı açıklama şöyle:

“Android kullanıcılarının iOS kullanıcılarını geride bıraktığı anı ‘Android uygulamamızı yeniden inşa etmek için yaptığımız yatırımın uzun vadeli değerini yansıtan kritik bir dönüm noktası’ olarak nitelendiriyoruz. Bir hatırlatma olarak, Snapchat başlangıçta yalnızca iOS’ta piyasaya sürdük. İlk Android uygulamasını ise 2012’de piyasaya sürdük. Ekip daha sonra uygulamayı iOS muadili ile aynı seviyeye getirmek için bir yıldan fazla zaman harcadı. Nihayet 2019’da bu uygulamanın son sürümünü yayınlayarak uygulamayı küresel kullanıcılar için daha işlevsel ve erişilebilir hale getirdik.”

Şirket, büyümesinin onu yurtdışındaki içeriğe yatırım yapmaya da teşvik ettiğini söylüyor. Spiegel, şirketin Mart ayında Hindistan’da başlattığı bir Snap Original gösterisinin yanı sıra, dil desteğini ve özellik yerelleştirmesini iyileştirme çabalarını vurguladı.

https://static.shiftdelete.net/wp-content/uploads/2020/03/snapchat-yeni-ozellik-geldi.jpg

Snapchat, TikTok Duet’e rakip oluyor

Snapchat, kullanıcılarının kendi Snap’lerini kaydederek; anlık görüntülere yanıt vermelerini sağlayan ve Remix adını verdiği yeni özelliğini test ediyor. TikTok Duet benzeri olan özellik, Snapchat kullanıcılarının arkadaşlarının yeniden düzenlemelerine de olanak tanıyacak.

Snapchat, yeni özelliğiyle kullanıcıların hikayelerini daha da yaratıcı hale getirmelerini sağlamayı hedefliyor. Şu anda beta testinden geçen özellik, alex139a isimli bir uygulama araştırmacısı tarafından Twitter’dan paylaşıldı. Buna göre kullanıcılar hikaye oluşturacak ve oluşturdukları hikayelerin; ne kadar yaratıcı olduğunu görmek için arkadaşlarını etiketleyebilecek.

Snapchat tarafından paylaşılan istatistik bilgilerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.
yazarEnes Emre Kılınç

Çocukluğundan beri meraklı olduğu bilim ve teknoloji alanlarında içerik üretmeyi seven Enes Emre aynı zamanda Biyomedikal Mühendisliği okuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Snapchat 2021’in ilk çeyreğine ait verileri açıkladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Snapchat 2021’in ilk çeyreğine ait verileri açıkladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Snapchat 2021’in ilk çeyreğine ait verileri açıkladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!