Snapchat TikTok benzeri özellik ile gelebilir!


20 Kasım 2020 Cuma 20:38
Snapchat TikTok benzeri özellik ile gelebilir!

Sosyal medya uygulamaları arasında eski popülerliğini kaybeden Snapchat, yeniden kullanıcıları kendine çekmenin peşinde. Snapchat, kısa ve yaratıcı müzik parçaları oluşturan Voisey adlı uygulamayı satın almış görünüyor. Peki ama bu yatırım ile firma TikTok ve Instagram Reels benzeri bir özellik mi kazanacak?

Snapchat, TikTok ve Reels videoları pazarına mı oynuyor?

İngiliz girişimciler tarafından hayata geçirilen Voisey, müzik parçalarının üzerine kendi sesinizle yaratıcı miksajlar yapmanızı sağlıyor. Snapchat ise bu uygulama ile birlikte TikTok pazarına yönelik özellikler ile karşımıza çıkabilir.

Voisey uygulaması, ilk ortaya çıktığı dönemlerde “müzik yaratmak için TikTok” şeklinde ortaya çıkmıştı. Kısa sürede İngiltere üzerinde popülerliğe kavuşan uygulama, bazı yaratıcı müzisyenlerin de kendini göstermesini sağladı.

Snapchat ise bugün artık her platformda yer alan hikayeler, kaybolan mesajlar ve Instagram ile özdeşleşen özel filtrelerle sosyal medyada bir çok ilkle karşımıza çıktı. Tahminler bu satın alma sonrası Snapchat’in TikTok ve Reels videoları benzeri kısa müzikli video çekme özelliğine kavuşacağı yönünde.

snapchat, snap, Instagram reels, reels, TikTok, TikTok benzeri

Voisey

Ancak Voisey uygulamasında yer alan müzik miksajı özelliği, kısa videolarla bir araya getirilebilir. Böylece platformun TikTok ve Instagram Reels videoları karşısında farklı bir alternatif sunabileceği düşünülüyor.

Snapchat’in bu uygulama için henüz ne kadar ödeme yaptığı ortaya çıkmış olmasa da, geçen hafta da bir müzik uygulaması olan İsrail girişimi Voca.ai için 70 milyon dolar ödeme yaptığını hatırlatmakta fayda var.

Snapchat, Instagram‘ın hikayeler özelliğinin devreye girmesi sonrası, Türkiye’de dahil olmak üzere birçok ülkede büyük bir kullanıcı kitlesi kaybetti. Şirketin o dönemde çıkardığı Spectacles isimli, video çeken ve Snap atabilen gözlük özellikle ikinci versiyonu ile tam bir hayal kırıklığı yaratmıştı.

Halen ABD’de büyük bir kullanıcı kitlesi bulunan uygulama, yeniden popüler olmak için kesenin ağzını açmışa benziyor. Sizce Snapchat bu yeni yatırımlarla yeniden hayata dönebilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Snapchat TikTok benzeri özellik ile gelebilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Snapchat TikTok benzeri özellik ile gelebilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Snapchat TikTok benzeri özellik ile gelebilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  2. 2 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  3. 3 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  4. 4 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  5. 5 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  6. 6 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  7. 7 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  9. 9 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  10. 10 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!