Sonunda bu da oldu: Drone dart attı!


29 Ekim 2020 Perşembe 23:30
Sonunda bu da oldu: Drone dart attı!

Dart atan bir drone gerçek koşullarda test edilmeye başlandı. 1 ila 4 metre uzaklıkta hedefi doğru bir şekilde vurabiliyor. Araştırmacılar, geliştirmenin bu aşamasında robotların tekrar eden görevlerde en iyisi olduğunu açıkladılar.

Dartları hızlı ve doğru bir şekilde atabilen dronlar üretiliyor

Bu özellik, droneları belirli görevler için ideal hale getirebilir örneğin; çok geniş bir alanda hareketleri izleyebilen bir ağ oluşturan düzinelerce otonom sensör düğümünün konuşlandırılması gereken tehlikeli alanlarda kablosuz sensör ağları kurmak.

Imperial College London’ın Aero Robotik Laboratuvarı’ndaki bilim adamları, dartları hızlı ve doğru bir şekilde atabilen droneları üretti. Bu durumda drone, sensörlerle donatılmış lazer dartlar için bir fırlatma platformu olarak kullanılır.

Bu dartlar, yaylı bir fırlatıcıdan ateşlendikten sonra 4 metreye kadar olan nispeten yumuşak hedefleri 10 cm hassasiyetle vurabilir. Robotik drone kadar hassas değiller ancak bu dronelar hedeflerinden güvenli bir mesafeyi koruyabilirler. Gelecekte araştırmacılar, mıknatıslar, yapıştırıcılar veya kimyasal bileşikler dahil olmak üzere birçok potansiyel bağlantı mekanizması olduğuna dikkat çekiyor.

İlk testler sistemin oldukça güvenilir olduğunu gösterdi. Ancak bazen hedefin bir metre yakınında dartlar bazen hedefi vurmak yerine zıplayabiliyor. 1 ila 4 metrelik bir mesafede dart, hedefe zamanın yüzde 90 ila 100’ünü vurdu. Sistem manuel olarak çalıştırılmasına rağmen dış mekan testleri de başarılı oldu. Araştırmacılar, gelecekte “düzenli ve güvenli operasyonların bağımsız olarak gerçekleştirileceğini” belirtiyorlar.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sonunda bu da oldu: Drone dart attı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sonunda bu da oldu: Drone dart attı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sonunda bu da oldu: Drone dart attı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
  2. 2 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
  3. 3 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
  4. 4 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
  5. 5 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
  6. 6 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  7. 7 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  8. 8 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  9. 9 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  10. 10 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!