Sony’den NASA’ya 2020’nin teknoloji trendleri


20 Temmuz 2020 Pazartesi 17:35
Sony’den NASA’ya 2020’nin teknoloji trendleri

2020 yılı hem teknoloji için oldukça besleyici geçerken bir yandan ertelenen pek çok etkinliği, ürünü ve birçok detayı da içinde barındırıyor. Yine de teknoloji devleri çok ilginç, faydalı ve akılda kalıcı tasarımlara sahip ürünlere imza attılar. Bunlar arasında pek çok isim var: İşte Sony’den, NASA’ya 2020 yılının teknoloji trendleri:

2020 yılının teknoloji trendleri

2020 yılının teknoloji trendlerine dönük yapılan pek çok araştırma bulunuyor. Deloitte’nin teknoloji trendleri hakkındaki 11 yıllık raporunda ise modern teknolojilerin, dijital teknolojilerinin ve insan deneyimlerinin giderek daha karmaşık analitik ve yapay zeka teknolojileriyle kesiştiğini ortaya koyuyor.

Corona virüsü süreciyle birlikte özellikle büyük teknoloji şirketlerinin teknolojiye daha çok başvurduğunu aktarıyor. Şu anda iletişim teknolojileri pazara egemen olsa da, teknolojinin etikliği ve güven ile insan deneyimini geliştirecek platformların mimarisi ile birlikte dijital deneyim, bulut depolama ve oyun platformları gibi eğilimler önemli bir ivme kazanmış gibi duruyor.

Dünya bu karantinada dijitalleşti ve eşi görülmemiş bir hızla gelişmeye devam eden tek şey teknoloji devrimi ve bu sürecin sonunda daha pratik ürünlerin karşımıza çıkması. Teknoloji dünyası bugünün sorunlarıyla başa çıkmak için evriliyor. Pek çok şirket yenilikçi çözümler üretiyor ve bunlar, yakın gelecekte görebileceğimiz teknoloji trendini tanımlayan ilham verici ürünler haline geliyor.

Sony’den giyilebilir klima

2020 yılının teknoloji trendleri

Sony’nin yakın zaman önce piyasaya sürdüğü taşınabilir ve giyilebilir klima yeni bir devrim niteliğinde olabilir. Reon Pocket adı verilen bu kompakt ürün kullanıcının tişörtüne entegre ediliyor ve klima özelliği sayesinde serinlemenizi sağlıyor. Aynı şekilde soğuk havalarda da kullanılması planlanan bu cihazın sıcak hava üfleyen modu da bulunuyor.

Akıllı telefon ile kontrol edilebilen bu ürün, termoelektrik soğutma kullanıyor. Kullanan kişilere 13 santigrat derece ile soğuk üflerken, aynı şekilde sıcak üfleme yapan modu ise 8 santigrat dereceye kadar üfleyebiliyor. Reon, boynunuzun üst kısmında, bunun için tasarlanmış özel bir tişört ile kullanılıyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sony’den NASA’ya 2020’nin teknoloji trendleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony’den NASA’ya 2020’nin teknoloji trendleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony’den NASA’ya 2020’nin teknoloji trendleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  2. 2 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  3. 3 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  5. 5 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  6. 6 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  7. 7 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  8. 8 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  9. 9 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  10. 10 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?