Sony’den NASA’ya 2020’nin teknoloji trendleri


20 Temmuz 2020 Pazartesi 17:35
Sony’den NASA’ya 2020’nin teknoloji trendleri

2020 yılı hem teknoloji için oldukça besleyici geçerken bir yandan ertelenen pek çok etkinliği, ürünü ve birçok detayı da içinde barındırıyor. Yine de teknoloji devleri çok ilginç, faydalı ve akılda kalıcı tasarımlara sahip ürünlere imza attılar. Bunlar arasında pek çok isim var: İşte Sony’den, NASA’ya 2020 yılının teknoloji trendleri:

2020 yılının teknoloji trendleri

2020 yılının teknoloji trendlerine dönük yapılan pek çok araştırma bulunuyor. Deloitte’nin teknoloji trendleri hakkındaki 11 yıllık raporunda ise modern teknolojilerin, dijital teknolojilerinin ve insan deneyimlerinin giderek daha karmaşık analitik ve yapay zeka teknolojileriyle kesiştiğini ortaya koyuyor.

Corona virüsü süreciyle birlikte özellikle büyük teknoloji şirketlerinin teknolojiye daha çok başvurduğunu aktarıyor. Şu anda iletişim teknolojileri pazara egemen olsa da, teknolojinin etikliği ve güven ile insan deneyimini geliştirecek platformların mimarisi ile birlikte dijital deneyim, bulut depolama ve oyun platformları gibi eğilimler önemli bir ivme kazanmış gibi duruyor.

Dünya bu karantinada dijitalleşti ve eşi görülmemiş bir hızla gelişmeye devam eden tek şey teknoloji devrimi ve bu sürecin sonunda daha pratik ürünlerin karşımıza çıkması. Teknoloji dünyası bugünün sorunlarıyla başa çıkmak için evriliyor. Pek çok şirket yenilikçi çözümler üretiyor ve bunlar, yakın gelecekte görebileceğimiz teknoloji trendini tanımlayan ilham verici ürünler haline geliyor.

Sony’den giyilebilir klima

2020 yılının teknoloji trendleri

Sony’nin yakın zaman önce piyasaya sürdüğü taşınabilir ve giyilebilir klima yeni bir devrim niteliğinde olabilir. Reon Pocket adı verilen bu kompakt ürün kullanıcının tişörtüne entegre ediliyor ve klima özelliği sayesinde serinlemenizi sağlıyor. Aynı şekilde soğuk havalarda da kullanılması planlanan bu cihazın sıcak hava üfleyen modu da bulunuyor.

Akıllı telefon ile kontrol edilebilen bu ürün, termoelektrik soğutma kullanıyor. Kullanan kişilere 13 santigrat derece ile soğuk üflerken, aynı şekilde sıcak üfleme yapan modu ise 8 santigrat dereceye kadar üfleyebiliyor. Reon, boynunuzun üst kısmında, bunun için tasarlanmış özel bir tişört ile kullanılıyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Sony’den NASA’ya 2020’nin teknoloji trendleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony’den NASA’ya 2020’nin teknoloji trendleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony’den NASA’ya 2020’nin teknoloji trendleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti? Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti?
  2. 2 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  3. 3 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  4. 4 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  5. 5 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  6. 6 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  7. 7 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  8. 8 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  9. 9 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  10. 10 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi