Okunma

En hızlı CFast 2.0 bellek kartı Sony’den geldi!


30 Kasım 2017 Perşembe 10:00
En hızlı CFast 2.0 bellek kartı Sony’den geldi!

Sony G Serisi CFast 2.0 bellek kartı, hızı ile bugüne kadarki benzerleri arasından sıyrılmayı başarıyor. Akıllı telefonların fotoğraf ve video piyasasını her geçen gün daha fazla eline geçirdiği dönemde, DSLR modelleri ve ekipmanları için limitler zorlanıyor.

Sony G Serisi CFast 2.0 bellek kartı özellikleri

Akıllı telefonlarda SD formatlarından çok hızlı olmasa da microSD oldukça popüler. Sony ise kamera tarafında CompactFlash formatının son nesli olan CompactFast ve CFast 2.0 için çalışmalarını sürdürüyor.

Sony G CFast 2.0

2012 yılında çıkan CFast 2.0 için teorik maksimum transfer oranı 600 MB/s olarak karşımıza çıkıyordu. Şirket, G Serisi bellek kartları ile bu teorik hıza biraz daha yaklaşmayı başarmış durumda. Yeni katların yazma oranı için 510 MB/s veriliyor ve böylece yüksek hızda art arda RAW fotoğraf çekimlerinin sorunsuzca üstesinden gelinebiliyor. Okuma tarafında ise çekimlerinizi hızla bilgisayarınıza aktarabileceğiniz 530 MB/s değerine ulaşılmakta. Şirket, 4K için minimum yazma hızı olarak 130 MB/s değerinin garantisini veriyor.

Sony, yeni G Serisi bellek kartlarının günümüz ve gelecek nesil dijital kameralar için öne çıkan depolama seçeneği olmasını istiyor. Tabii ki bunun için bu kartlara destek veren bir cihaz sahibi olmanız şart. Ürünlerin 2018 yılı başında 32 GB, 64 GB ve 128 GB kapasite seçenekleri ile geleceği ve fiyatların da aynı dönemde açıklanacağı belirtiliyor.

:: Bu bellek kartlarının ulaştığı hızlar konusunda ne düşünüyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" En hızlı CFast 2.0 bellek kartı Sony’den geldi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En hızlı CFast 2.0 bellek kartı Sony’den geldi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En hızlı CFast 2.0 bellek kartı Sony’den geldi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "