Okunma

Sony, PSP’nin Fişini Çekiyor!


04 Haziran 2014 Çarşamba 14:00
Sony, PSP’nin Fişini Çekiyor!

Sony’nin 10 yıl önce piyasaya çıkardığı oyun konsolu hala satılmakla beraber, sevilerek kullanılmakta. Özellikle çıktığı yıllarda akıllı telefon ve tabletlerin olmamasından dolayı, büyük bir teknolojik yenilik olarak sayılan PSP, Japon teknoloji devi Sony’nin son yaptığı açıklamayla artık tek başına kalacak.

Çıktığı günden bu yana 76 milyon adet satan Sony’nin eski taşınabilir el konsolu PSP’nin, geçtiğimiz Ocak ayından itibaren Kuzey Amerika sevkiyatları durdurulmuştu. Bu yılın sonuna kadar Avrupa sevkiyatlarını da durduracağını açıklayan firma, mobil konsol pazarında bundan sonra sadece PS Vita ile devam edecek.

http://static.shiftdelete.net/img/article_new/sony-psp-30041327312652.jpg

Rekabet artıyor

Ömrünü doldurduğu için verdikleri desteği durdurduklarını belirten Sony, akıllı telefon ve tabletlerin popüler olmasından dolayı, PS Vita satışlarının pek iyi gitmediğini belirtiyor. Ayrıca Nintendo‘nun taşınabilir oyun konsolu 3DS ile rekabet halinde olan PS Vita’nın, bu yıl istenen başarıyı gösterip, gösteremeyeceği merak konusu.

Tabii PSP gibi hafızalarda yer edinen bir cihazı, bundan sonra göremeyecek olmamız oyuncuları biraz üzdü.

:: PSP kullandınız mı?

Yazar: Utku Utkucu
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sony, PSP’nin Fişini Çekiyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony, PSP’nin Fişini Çekiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony, PSP’nin Fişini Çekiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "