Okunma

Sosyal Ağlara Üye Olma Nedenleri


23 Şubat 2009 Pazartesi 13:48
Sosyal Ağlara Üye Olma Nedenleri

Hiç düşündünüz mü sosyal ağlara neden üye oluyorsunuz? Ya da üye olduktan sonra en çok nelerle ilgileniyorsunuz. Sizin kişisel tercihlerinizi bilemeyiz ama JPMorgan, ABD’de 18 yaş üstündeki sosyal ağ siteleri üyelerinin neler yaptığını merak edip ciddi bir araştırma yapmış. İşte o araştırmanın sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı.


Herkesin sebebi farklı olsa da çoğu arkadaş bulma derdinde.

Araştırmaya göre üyelerin yüzde 78’i mevcut arkadaşlarıyla sürekli bağlantıda olmak istediğini belirtiyor, her iki kişiden biri ise eski arkadaşlarını yeniden bulma derdinde. Yüzde 36’lık bir kesim işi gücü bırakmış çektiği, bulduğu fotoğrafları paylaşma çabasında; yüzde 29 yeni insanlarla tanışmak için bu yöntemi tercih ederken, yüzde 17’si toplantı/etkinlik düzenleme, takip etme ya da katılma için sosyal ağ sitelerini kullandığını belirtiyor. Yüzde 14 oyun oynasam benim için yeter derken 18 yaş üstündeki kullanıcıların sadece yüzde 11’i iş amaçlı kullandığını belirtiyor.

:: Sizin Facebook ya da benzeri bir siteye üye olma sebeplerinizi neler?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sosyal Ağlara Üye Olma Nedenleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sosyal Ağlara Üye Olma Nedenleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sosyal Ağlara Üye Olma Nedenleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "