Okunma

Sosyal Ağlarda Takipçi Artırma Yöntemleri-2


31 Aralık 2012 Pazartesi 08:33
Sosyal Ağlarda Takipçi Artırma Yöntemleri-2

Bir önceki yazımızda organik takipçi arttırmak için kullanılabilecek özgün içerik türlerinden bahsediyorduk, devam edelim;

Bir gerçek paylaşın. Örneğin, “Eyfel Kulesi sıcakta metalin esnemesinden dolayı yazın 15 santimetre daha uzundur.” gibi içerikleri insanlar çok seviyorlar. Kullanın.

Kısa tanıtım yazıları yazın. İlginizi çekmiş olan ya da kendi hazırladığınız bir blog yazısını “İşte ölmeden önce yapmanız gereken 7 şey” diye sunarsanız insanlarda oluşturacağı merak duygusu artacaktır.

Öneriler paylaşın. Sosyal Medya geribildirim cennetidir. Vizyondaki bir filmi izlediyseniz insanlar film hakkındaki düşüncelerinizi merak edeceklerdir.

Öneriler isteyin. Her kullanıcının her ürün için fbarklı bir deneyimi vardır. Bu deneyimlerden yararlanın. Yeni alacağınız bir telefonu önce muhakkak takipçilerinize sorun.

Müşteri hizmetlerinden yararlanın. İster kurumsal ister kişisel hesap olsun herkesin çalıştığı firmalar vardır. Bu firmalarla Sosyal Medya üzerinden iletişime geçmekten çekinmeyin. Sorununuzu, önerinizi, beğeninizi açık açık yazın ve gönderin.

Müşterilerinizin sorunlarıyla ilgilenin. Müşteri hizmetlerinden yararlanan taraf olduğunuz gibi bir kurumsal hesabı yönetirken de müşterilerinizin sorunlarıyla ilgilenmeniz gerekecektir.

Onlara kopyala-yapıştır tarzı mesajlar yerine hepsine özenerek yazılmış cevaplar vermeniz imajınıza artı bir değer katacaktır. Sorunların çözümlerini de yine siz sunmalısınız, başka bir departmana başka bir kanalla elinizden geldiğince yönlendirmeyin.

Şikayet edin. Aldığınız bir hizmetten mutlu değilseniz bunu açıklamaktan çekinmeyin. Kurumsal hesabınızdan dahi aldığınız hizmetten şikayet edebilirsiniz. (çok abartmamak kaydıyla) Bu kurumunuzu daha samimi gösterecektir.

Girişimleriniz için ortaklar arayın. Girişiminizin ayrıntılarını vermeden Sosyal Medya’daki hesaplarınız üzerinden ilanlar verebilirsiniz. Bu hem sizi ekstra maliyetlerden kurtaracaktır hem de ulaşılabilir olduğunuzu gösterecektir. Aynı zamanda size gelen ortak girişim davetlerine de olumlu ya da olumsuz mutlaka cevap verin.

Başkalarının gönderilerini paylaşın. Sosyal Medya hesabınız sadece sizin gönderilerinizle dolu olmasın. Kurumsal hesabınızdan rakiplerinizin gönderilerini dahi paylaşabilirsiniz. Bu kurumunuzun özgüven sahibi olduğunu ve Sosyal Medya’nın yapısını bildiğinizi gösterir. Emin olun hala bir çok kurum Sosyal Medya’nın jargonunu anlayabilmiş değil.

Geribildirimleri paylaşın. Ürününüz ya da hizmetiniz hakkında yazılmış olan gönderileri takipçilerinizle yeniden paylaşın. Bu hem ürününüzü kullanan diğer kullanıcıları harekete geçirecektir hem de geribildirimde bulunmuş müşterinizin sadakatini arttıracaktır.

Birşeyler öğretin. Sadece kendinizden ya da kurumunuzdan bahsetmeyin. İnsanlara hayatlarında işe yarayacak bilgiler sunun.

Blog yazıları paylaşın. Bir Sosyal Medyacı iseniz bir blogunuz mutlaka vardır, yazdığınız blogları anında paylaşın ve blogosferde ilginizi çeken diğer blogları da paylaşmaktan çekinmeyin. Unutmayın eğer siz paylaşırsanız onlar da paylaşırlar.

Gelecek yazıda devam edecek…

Bu yazı Haydar Özkömürcü tarafından yazılmıştır. 

:: Sosyal ağları kullanıyor musunuz?

 
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Sosyal Ağlarda Takipçi Artırma Yöntemleri-2”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    “justin biber diyorsan begen,kemal sunal diyorsan yorum yap”, iste yeni yeni nesil moronizmin takipci artırma yöntemi bu…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    lokman686868 twitter da argostroloji reklam başına 1000 lira alıyor header giydirme 3000 lira.

  3. lokman686868 dedi ki:

    gerek yokki saçma buluyorum takipçi bulsan ne olcak bulmasan ne olcak altınmı verıyorlar sıkı bir facebook useri olarak söylüyorum

" Sosyal Ağlarda Takipçi Artırma Yöntemleri-2 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sosyal Ağlarda Takipçi Artırma Yöntemleri-2 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sosyal Ağlarda Takipçi Artırma Yöntemleri-2 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "