Okunma

Sosyal Medya Ülke Nüfuslarına Karşı


04 Şubat 2016 Perşembe 18:00
Sosyal Medya Ülke Nüfuslarına Karşı

Sosyal medya, hayatımıza girdiğinden bu yana, gün geçtikçe kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Halihazırda, yaşayan her bireyin birkaç sosyal medya hesabına üye olduğu düşünülürse, yapılan araştırmalar sonucu oluşan rakamlara şaşırmamak gerek.

Gün geçtikçe katlanan dünya nüfusu birlikte, sosyal medya hesabına sahip kullanıcıların sayısı da artış gösteriyor. Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya hesaplarının da etkisi ile gün geçtikçe daha fazla kişi sosyal medyada yer alıyor.

Yapılan araştırmalar nezdinde, eğer Facebook, bir ülke olsaydı, 1.59 Milyar nüfusu ile dünyanın kalabalık nüfusuna sahip olacaktı. Çin, Hindistan şeklinde takip eden listede ise, sosyal medya hesapları hüküm sürerek, ülkeler kendileri azınlık durumunda buluyorlar.

Söz konusu hesaplamaya göre, dünyanın en kalabalık 18 nüfusu.

16-02/04/countries-vs-apps_business_insider.jpg

Kaynak: Android Headlines

:: Sosyal medya kullanıcıların gün geçtikçe artması konusunda ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Sosyal Medya Ülke Nüfuslarına Karşı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Vaybe bu Twitter neredeyse hiçbir işe yaramayan, sadece iş amaçlı kullanılan ve bence gençler ile 40 yaş üstünün hiç rağbet etmediği Linkedin'e bile geçildiyse bıraksın gitsin bu işi.

  Bu arada weibo çinin en çok tercih edilen sitelerindendir ve 2013 civarında 600 milyon civarında olduğunu duymuştum, şimdi QQ'den bile fazla kullanıcısı olması lazım. Çünkü Weibo çinin twitter'ı olmasının yanı sıra kısmende facebooku sayılıyor, aynı zamanda kısmen bir haber platformu. Tencent QQ'dan daha çok tercih ediliyor.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Neden YOUTUBE yok?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Twitter on numara. Facebook macebook hikaye. Mavi kuş candır.

" Sosyal Medya Ülke Nüfuslarına Karşı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sosyal Medya Ülke Nüfuslarına Karşı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sosyal Medya Ülke Nüfuslarına Karşı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "