SpaceX, Starlink uydularını fırlatacağı tarihi erteledi


15 Şubat 2021 Pazartesi 08:44
ABONE OL
SpaceX, Starlink uydularını fırlatacağı tarihi erteledi

SpaceX, kötü hava koşulları nedeniyle Starlink uydu filosunu göndereceği fırlatmayı erteledi. Bir Falcon 9 roketi ile Florida’daki Cape Canaveral Uzay İstasyonu‘ndan 60 yeni Starlink uydusunun fırlatılması için yeni bir tarih planlandı.

Twitter gönderisi ile fırlatmayı iptal ettiğini duyuran SpaceX, “Bu gece elverişsiz hava koşulları nedeniyle Falcon 9, 60 Starlink uydusunu göndermek için 15 Şubat Pazartesi 22:59 EST’yi hedefliyor” notunu paylaştı.

Falcon 9, Starlink için altıncı uçuşa hazırlanıyor

Elon Musk‘ın uzay şirketi SpaceX‘in uyududan internet projesi olarak lanse edilen ve çalışmaları hız kesmeden devam eden Starlink, şu anda yörüngede 1000‘den fazla uyduya sahip.

SpaceX’in planlarına göre Florida saati ile Pazartesi akşam fırlatılacak 60 Starlink uydusu, Falcon 9 roketinin ilk etabının altıncı uçuşu olacak. Belirli aralıklarla yörüngeye 60’lı setler halinde uydu yerleştirmeye devam eden şirket, uydudan internet hizmetinin ön sipariş sürecine de başladı.

Elon Musk’ın oldukça ilgi gören projesi, tüm prosedürlerin tamamlanması durumunda 2027 yılında tamamlanacak. Bu süreç içerisinde Starlink internet projesinin küresel olarak verilmesi için uzayda internet uydu ağı kurulacak. Ek olarak çalışmaları devam eden Starlink internet hizmetinin, 2021 yılının sonlarında doğru Türkiye‘ye gelmesi bekleniyor.

Son olarak, SpaceX tarafından bu gece fırlatılacak Starlink uydularını, uzay şirketinin YouTube kanalından takip edebileceğinizi belirtelim.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" SpaceX, Starlink uydularını fırlatacağı tarihi erteledi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere SpaceX, Starlink uydularını fırlatacağı tarihi erteledi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda SpaceX, Starlink uydularını fırlatacağı tarihi erteledi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  2. 2 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  3. 3 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  4. 4 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!
  5. 5 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  6. 6 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  7. 7 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!
  8. 8 Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad! Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad!
  9. 9 Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık
  10. 10 Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği