Okunma

Spam’cıların Baş Düşmanı


03 Ocak 2011 Pazartesi 07:50
Spam’cıların Baş Düşmanı

Daniel Balsam 8 yıl önce yukarıda bahsettiğimiz şeyi yaptı ve spam gönderen firmaları dava etmeye başladı. 8 yıl önce pazarlama sektöründe çalışan Balsam şimdi bir avukat.

Hali hazırda Balsam’a ait olan danhatesspam.com‘u yaratan spamcilerin baş düşmanı pazarlama sektöründeki kariyerini de yarıda bıraktı.

Avukat olmayı kafasına koyan Balsam’ın başlıca amacı kendisine devamlı olarak ucuz ilaç, bedava seks ve inanılmaz tatil fırsatları sunan spam maillerini gönderen firmaları dava edebilmekti.

2008’de ise daha hukuk okulundan mezun olmadan savaşına başlayarak spam gönderen firmaların bir düzinesine karşı dava açtı. Ama onun tüm bu yaptıkları okyanustaki bir yağmur damlasına benziyor.

Çünkü günde 200 milyon mailin sapam mail olarak ortada dolaştığı ve bunların günlük mail oranının % 90‘nını oluşturduğunu düşünülürse, Balsam gibi kişilerden binlerce gerekecek.

Balsam şimdiye kadar 40’ın üzerinde dava kazandı ve temizliğe devam edeceğini söylüyor. Önümüzdeki günlerde Türk avukatlarında bu tarz davalara yönelmesini bekliyoruz.

:: Bir günde kaç tane spam mail alıyorsunuz?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Spam’cıların Baş Düşmanı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spam’cıların Baş Düşmanı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spam’cıların Baş Düşmanı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "