Spotify çalışanları için müjdeli haberi verdi


13 Şubat 2021 Cumartesi 15:14
ABONE OL
Spotify çalışanları için müjdeli haberi verdi

Koronavirüs salgını nedeniyle dünya genelindeki şirketlerin büyük bir bölümü 1 yılı aşkın süredir uzaktan çalışma veya yarı zamanlı ofiste çalışma yöntemiyle faaliyetlerini sürdürüyor. Uzay denilince ilk akla gelen kurum olan NASA uzun bir süredir kapılarını açmazken, Apple ve Google gibi teknoloji devleri çalışanlarının işlerini uzaktan yürütmesini istiyor.

Geçiş süreci oldukça zorlamış olsa da, çalışanların büyük bir bölümünün uzaktan çalışmayı sevmesi, verimlilik kaybı yaşamayan şirketlerde “tamamen uzaktan mı çalışsak?” sorusunu akıllara getirmeye başladı. Bazı şirketler çalışanlarının bundan sonraki süreçte uzaktan devam edebileceğine dair açıklamalar yaptı.

Spotify çalışanları için uzaktan çalışma müjdesi!

Günümüzün en popüler çevrimiçi müzik platformu Spotify da bu kervana dahil oldu ve pandemi bittikten sonra da çalışanlarının işlerine uzaktan devam edebileceğini açıkladı.

Work from anywhere “İstediğin yerde çalış” adlı bu program sayesinde çalışanlar, çalışmak istedikleri ortamı seçebilecek.. Ofisten veya evden çalışmak isteyenlerin yanı sıra ikisinin karışımına da müsade ediliyor. Şirket, ofisi seven ancak bir Spotify ofisine yakın olmayanlar için ortak çalışma alanı da ayarlayacak.

Spotify yaptığı açıklamada sadece ev/ofis ayrımından ziyade global çapta bir değişiklik yapmayı tasarladığını belirtiyor. Çalışanlar artık farklı şehirlere hatta ülkelere taşınabilir.

Bunlara ek olarak şirket çalışanların coğrafi konumlarını seçmeleri için daha fazla esneklik sunarak, saat dilimi zorlukları ve bölgesel yasalar nedeniyle bazı sınırlamaları göz önünde bulundurarak, yöneticileriyle birlikte hangi şehir ve ülkeden çalışmak istediklerine karar vermelerine izin veriyor.

Spotify, “çalışmak gittiğiniz bir yer değil, yaptığınız bir şeydir.” şeklinde bir söylemde bulunarak yeni çalışma modelini destekliyor. Aynı zamanda şirket çalışma anlayışını “ofiste geçirilen süre” anlayışının ötesine taşımak istediğini belirtti.

Geçmişte de çalışma koşulları açısından esnek olan Spotify, dünyadaki hemen hemen tüm endüstrilerdeki firmalar gibi, çalışanları koronavirüs salgını sırasında çok daha uzak istihdama uyum sağladıkları için işin geleceğini yeniden değerlendiriyor.
yazarSüleyman Kelle

2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji konusunda içerik yazarlığı yapmakta. SDN çatısı altında sahip olduğu yazarlık tutkusunu sürdürüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
23 gün önce

Sessiz devrim

teknoloji dostu@postu
teknoloji [email protected]
23 gün önce

evden çalışma şirketler için çok büyük tasarruf sağlıyor ve ileride bütün firmalar bu modele mecburen geçicek, çünkü maaliyetler, istanbul gibi bir cehennemde çalışmak zorunda olmamak, trafik çekmemek, bunların hepsi çalışanların motivasyonunu çok yükseltiyor.

" Spotify çalışanları için müjdeli haberi verdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spotify çalışanları için müjdeli haberi verdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spotify çalışanları için müjdeli haberi verdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 AliExpress'te ihracat nasıl yapılır? AliExpress'te ihracat nasıl yapılır?
  2. 2 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi
  3. 3 Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık
  4. 4 C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi! C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi!
  5. 5 Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor!
  6. 6 MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme
  7. 7 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda? 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda?
  8. 8 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık! 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık!
  9. 9 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye! 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye!
  10. 10 Arzum Mixtech Multi Blender inceleme Arzum Mixtech Multi Blender inceleme