Okunma

Stanford’tan Sağlık Uygulaması


12 Şubat 2015 Perşembe 17:00
Stanford’tan Sağlık Uygulaması

Apple‘ın HealthKit uygulamasını duyurması sonrası, sağlık alanında çok büyük mobil çalışmalara imza atıldı.

Son olarak geçtiğimiz günlerde, Apple‘ın HealthKit uygulamasının Amerika’daki büyük hastanelerde denendiğinin paylaşılmasının ardından, sektörde büyük çalışmalar devam ediyor.

Bugün ise Amerika ve dünyanın en büyük üniversitelerinden biri olan Stanford Üniversitesi‘de, şimdilik sadece iOS için kendi sağlık uygulamasını yayınladı.

Hastane randevusu alınabilen ya da yaptırılan test sonuçlarına erişilebilen Stanford Health Care MyHealth uygulamasıyla, ilaç takviminin de yanı sıra tüm kişisel sağlık verilerine erişilebiliyor.

Apple HealthKit uygulamasıyla bağlantılı çalışabildiği paylaşılan uygulama, tamamen ücretsiz olarak sunulması nedeniyle büyük bir fırsat olabilir.

Ancak henüz ülkemizde bu tip sağlık uygulamaları desteklenmediği için çok fazla sevinmenin anlamı yok.

Fakat ilerleyen yıllarda, bu ve buna benzer teknolojilerin gelişimiyle birlikte, ülkemiz sağlık kurumlarının da bu teknolojileri kullanmak zorunda kalacağını tahmin ediyoruz.

:: Bu tip sağlık uygulamaları, sizce başarılı olabilecek mi?
yazarCaner Sönmez

Yeni teknoloji ve girişimleri başarılı şekilde takip eden Caner, yeni nesil mobil teknolojilere ve Android'e karşı beslediği ilgiyle birlikte, deneyimlerini sizlerle paylaşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Stanford’tan Sağlık Uygulaması”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Sağlanan imkanlar bugün türkiyede bütün hastanelerin otomasyon sistemlerinin bir uzantısı olarak web sayfalarında mevcut. Eğer devrim hepsini birleştirip mobil uygulama yapmaksa devrim yapmak kolaymış o zaman.

    Tamam takdir edelim ama ölçülü olalım lütfen.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Bu uygulamaya nasıl giriş yapılıyor? Login var Sign up yok 🙂

" Stanford’tan Sağlık Uygulaması konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Stanford’tan Sağlık Uygulaması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Stanford’tan Sağlık Uygulaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "