Okunma

Microsoft’tan Bulutlara Yeni Yatırım


10 Kasım 2010 Çarşamba 09:30
Microsoft’tan Bulutlara Yeni Yatırım

Microsoft, PDC10’da bulut bilişimin geleceğini masaya yatırdı. Firmanın uygulama geliştiricilere yönelik olarak düzenlediği PDC10’da (Profesyonel Geliştiriciler Konferansı) yeni teknolojiler hakkında 100 saatin üzerinde teknik oturum gerçekleştirildi.

20 bin kişinin katıldığı organizasyonda Windows Azure ile bulut bilişim tabanlı uygulamaların nasıl geliştirilebileceği hakkında sunumlar yapıldı.

Microsoft’un bulut bilişim konusunda yapacağı yatırımları anlatan özel röportajımızı görmek için tıklayınız

 

Ballmer Cloud Computing’le ilgili düşüncelerini paylaştı

 

Organizasyonda Neler Konuşuldu?

Organizasyonun açılış oturumu ise Microsoft CEO‘su Steve Ballmer ve Microsoft Sunucu ve Araçlar Bölüm Başkanı Bob Muglia, Microsoft platformunun nasıl geliştirildiği ve bilgisayar, telefon ve bulut bilişimin nasıl entegre edildiği konusunda bir konuşma yaptı.

Toy Story serisiyle birçok Oscar alan Pixar animasyon stüdyolarının Microsoft’u tercih ettiğini belirten Muglia ayrıca, cloud computing’in geleceğe nasıl yön vereceğini de katılımcılara açıkladı.

Ballmer açılış konuşmasında, geliştiricilerin Microsoft’a inanmak için bundan daha iyi bir zaman bulamayacaklarını belirtti. CEO bu yorumuyla bulut bilişime şirket olarak yaptıkları yatırımların da önemini vurguladı.

:: Microsoft’un bulut bilişim yatırımlarını yerinde buluyor musunuz? Bir geliştirici olarak firmaya güveniyor musunuz?

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft’tan Bulutlara Yeni Yatırım konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’tan Bulutlara Yeni Yatırım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’tan Bulutlara Yeni Yatırım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "