Okunma

Steve Jobs Yine Esti Gürledi!


19 Ekim 2010 Salı 15:20
Steve Jobs Yine Esti Gürledi!

Parasal açıdan altın çağı yaşayan Apple, bir çeyreklik maddi dönemde ilk defa “20 milyar dolar +” sınırını geçmeyi başardı. Sivri dilli, asabi patron Steve Jobs şimdi zafer sarhoşu ve bu sarhoşluk onu, her zamankinden de  sivri dilli hale getiriyor. Jobs, açıklamasına BlackBerry’nin mucidi RIM’i (Research In Motion) hedef alarak başladı:

RIM, tehlikeli sularda yüzüyor

Ağustos sonu itibariyle biz 14.1 milyon adetlik satış yaptık, Research In Motion ise 12.1 milyon akıllı telefon sattı. Nihayet onları geride bıraktık ve gelecekte bize yetişmeleri mümkün değil. Güçlerinin ötesindeki alanlarda oynuyor ve yazılım sektöründe bizi geride bırakmak istiyorlar. Tırmanacakları dağ, onlar için çok yüksek. Bunu akıllarından çıkarmasınlar.” ifadelerini kullanan Jobs, Android salvosuna geçti.

Android Paramparça

“Google, kendisini açık kaynaklı işletim sistemi olarak lanse edip, kahramanı oynamaya bayılıyor. Onlara göre iPhone “kapalı”. Bu tür saptamaları rahatsız edici buluyoruz, yalnızca aradaki farkları gölgelemeye çalışıyorlar. Android parça parça bir yapı. HTC ve Motorola farklı telden çalıyor, diğer üreticiler farklı telden. Her uygulama, her Android telefona uygun değil. Ola ki; Eric Schmidt (Google Başkanı) haklı olsun ama açık işletim sistemlerinin her zaman kazanacağını sanma gafletine düşmesin!”

Görünüşe göre Steve Jobs, bilişim sektörünü ayağa kaldıracak muzipliklerine devam ediyor. Bu açıklamalara, haklı olarak çok kızan Research In Motion ve Google’ın cevabı fazla gecikmeyecektir. Biz de, Shiftdelete.net okuyucularını an ve an bilgilendireceğiz.

:: Steve Jobs’un açıklamaları hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Steve Jobs Yine Esti Gürledi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Steve Jobs Yine Esti Gürledi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Steve Jobs Yine Esti Gürledi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "