Stokçular, eBay kullanıcıları tarafından kandırılıyor


02 Mart 2021 Salı 17:30
ABONE OL
Stokçular, eBay kullanıcıları tarafından kandırılıyor

Covid-19 pandemisinin yol açtığı stok sıkıntısı, gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Pandemi nedeniyle azalan üretim ve dağıtım kapasitesi, artan taleple birleşince ortaya büyük bir kriz çıktı. Özellikle yeni nesil elektronik eşyalarda kendini gösteriyor. Krizin en çok hissedildiği alanlardan biri olan yeni nesil ekran kartları, bulması en zor ürünlerden biri haline geldi. İşin içine stokçuların da girmesiyle kontrolden çıkan durum, ilginç olaylara neden olmaya başladı.

eBay kullanıcılar ve stokçular arasındaki savaş sürüyor

Krizi fırsata çevirmek isteyen stokçular, satışa çıkan kartları normal fiyatından alarak, internette korkunç fiyatlara satıyor. Özellikle bu amaç için üretilen yazılımlar (bot) kullanan fırsatçılar, bu yazılımlar sayesinde çıkan tüm ekran kartlarını alıyor. Ancak eBay kullanıcıları, henüz son sözünü söylemedi. Stokçuları kendi silahıyla vurmak isteyen kullanıcılar, stokçuları kendi silahı ile vuruyor. RTX 3080 ve RTX 3090 gibi kartların A4’e basılmış resmini kullanarak ilan veren eBay kullanıcıları, bu yöntemle stokçuları tuzağa düşüyor. İlan sahipleri, açıklamalar kısmında bunun fırsatçılar için tuzak olduğunu belirterek, yanlış anlaşılmayı önlüyor. Ancak yine de eBay üzerinden alım yapan kullanıcıların, dolandırılmamak için dikkat etmesi gerekmekte.

https://shiftdelete.net/?p=468168&preview=true2

Geçtiğimiz dönemlerde insanları dolandırmak için kullanılan yöntem, yasal boşluklardan faydalanmakta. İlanda bunun bir A4 resmi olduğunu özellikle belirten satıcı, sistem tarafından haklı bulunuyor. Durumu çözmek isteyen alıcının, mahkemeye başvurması gerekiyor. Stokçuları sadece yavaşlatacak olan bu durum, ne yazık ki sorunu çözmüyor. Üretimdeki sıkıntılar çözülene kadar, kullanıcılar mağdur olmaya devam edecek gibi duruyor
yazarOğuz Çakır

1998 yılında Samsun’da doğdu. Uzun yıllardır meraklısı olduğum teknolojiyi, inceliyor ve yakından takip ediyor. İstanbul Üniversitesi'nde eğitimime devam ederken, bir yandan da ShiftDelete.net için teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Turkiye icin hic de sikinti degil stock olsa ne olur olmasa ne olur 14000 lirayi bulan karnini doyurmayi düşünür türkiye de 14000 bin lira nedir haci ? birakin RTX i GTX Gpu lar bile UTOPIC fiyatlarda bulsan bile hatta ve hatta GT serisi 5 para etmez kartlar bile 1000 lira firsatcilar bunu iyi kullaniyor , pandemi oncesinde de krizde uzun zamandir fiyatlar yuksekti bu dakikadan sonra turkiyede bu duzelmez bizim ekonomimiz duzelmedigi surece kriz batagindan cikamadigimiz surece turkiye ye kart yagdirsalarda bisi degismez.

Teknoloji dostunun vasıfsızı üstte lol
Teknoloji dostunun vasıfsızı üstte lol
1 ay önce

%100 fakir düşünce ektedir buna satırlarca yazsan, gidip hesabına 10 milyon dolar da yatırsan aklı anca ev alıp kiraya veririm diye düşünecek kadar çalışıyor kesin yazık 😀

vasıfsız diyen herife bak
vasıfsız diyen herife bak
4 gün önce

senin vizyonun çok güzelmiş belli gidip ekran kartına yatırıyorsun. mining yapsan yine elinde kalacak. adam doğru bir şey söylemiş siz hemen ısırmaya çalışıyorsunuz insanları. itlikten başka bir şey değil sizin yaptığınız.

Rinda
Rinda
7 gün önce

Bizim ekonomimizde sıkıntı yok kardeş sıkıntı avrupa ülkelerinde bizi aşağıya çekmeye çalışıyorlar. Baktılar ki askeri olarak bunlara bir şey yapamıyoruz bizde içerden vuralım diyorla. İşte Dolardan eurodan bizi saf dışı bırakacaklar hesapta Çık bi sanayileri dolaş bakalım ne göreceksin

" Stokçular, eBay kullanıcıları tarafından kandırılıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Stokçular, eBay kullanıcıları tarafından kandırılıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Stokçular, eBay kullanıcıları tarafından kandırılıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  2. 2 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!
  3. 3 Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme! Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme!
  4. 4 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar! 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar!
  5. 5 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  6. 6 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  7. 7 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  8. 8 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  9. 9 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  10. 10 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!