Okunma

Su Altında Çalışan Ekran Üretildi


02 Eylül 2009 Çarşamba 21:20
Su Altında Çalışan Ekran Üretildi

Birçok ekran su altında çalışamaz. Çünkü bunun için dizayn edilmemişlerdi. Kodak ise yeni ürettiği esnek OLED ekranlarını su altında çalışması için tasarlamış. Tanıtımda esnek OLED ekran bir bardak suyun içine daldırıldı ve ekranın çalışmaya devam ettiği gözlendi. Aslında bu devrim niteliğinde bir buluş. Çünkü OLED ekranlar oldukça uygun fiyatlarla pazara sunuluyor. Kodak’ın geliştirdiği bu yeni su geçirmez OLED ekranlarda uygun bir fiyatla alıcı bulacak.

Esnek OLED ekranlar birçok multimedya cihaz üreticisi için potansiyel olabilir. Kodak’a göre bu yeni ekranlar geniş kapsamlı uygulamalar ve endüstri içinde parlak bir ışık oluşturmuş durumda.

:: Bu tarz bir ürün nerelerde kullanılabilir?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Su Altında Çalışan Ekran Üretildi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Su Altında Çalışan Ekran Üretildi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Su Altında Çalışan Ekran Üretildi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "