Okunma

Rheobus Extreme Fan Kontrolcüsü


19 Aralık 2008 Cuma 11:38
Rheobus Extreme Fan Kontrolcüsü

Bilgisayarınızda film izlerken fan sesi sizi rahatsız mı ediyor? Ya da sessiz olsun diye satın aldığınız düşük devirli fanlar, sisteminizi yeterince soğutmuyor mu? Sunbeam firmasının ürünü Rheobus Extreme ile bu şikayetlerinize son verebilirsiniz. Kasanızdaki 5,25 inçlik slotlara rahatlıkta monte edebileceğiniz Rheobus Extreme, son derece basit bir kuruluma sahip. Kasanızın içindeki her türlü fanın devir hızını dilediğiniz gibi değiştirmenize olanak sağlayan fan kontrolcüsü ile, bilgisayarınızın fanlarından ihtiyacınız olduğu kadar faydalanabilirsiniz.

Sunbeam, Rheobus Extreme’in kutu içeriğine ihtiyaç duyabileceğiniz bütün kabloları eklemiş. Herhangi bir zorluk çekmeden, rahatlıkla bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.

 

Rheobus Extreme’in arka tarafında 6 tane fan bağlantı noktasının yanında kendi güç girişi de bulunuyor. Güç girişini herhangi bir molex’e bağlayıp fanlarınızı da Rheobus Extreme’in üzerindeki bağlantı noktalarına bağladığınız zaman, kullanılabilir hale geliyor.

Bütün bağlantıları yapıp bilgisayarınızı çalıştırdığınız zaman, ortaya böyle bir görüntü çıkıyor. Rheobus Extreme’in üzerindeki düğmeler aracılığıyla fanlarınızın hızlarını kontrol edebiliyorsunuz. Maksimum 6 fan desteği sunan Rheobus Extreme’in üzerindeki düğmeler, fanın devir sayısının yüksekliğiyle orantılı olarak mavi ışık saçıyor.

Bilgisayarınızda, sık sık yüksek performans gerektiren oyunlar ile sessizlik gerektiren film gibi uygulamalar arasında geçiş yapıyorsanız, Rheobus Extreme ile gereken yerde sessizliği, gereken yerde serinliği tercih edebilirsiniz. 6 fana kadar desteğiyle de, bağlantı noktası konusunda herhangi bir sıkıntı çekmiyorsunuz.

Işıklı Düğmeler, Aynı Zamanda Bilgilendiriyor

Düğmelerin, ayarlanan devir hızı kadar ışık saçıyor olması da oldukça iyi düşünülmüş. Böylece hangi fanın daha hızlı, hangi fanın daha yavaş çalıştığını uzaktan da anlayabiliyorsunuz. Ürün, görevini son derece başarılı bir şekilde yerine getirdiğinden, herhangi bir kötü yanı göze çarpmıyor. Sunbeam Rheobus Extreme‘i tavsiye ediyoruz.

Ürünün güncel fiyatını öğrenmek ve satın almak için tıklayın.

:: Bilgisayarınızda fan kontrolcüsü kullanmayı düşünüyor musunuz?

Bilgi için: Sunbeam
Yazan: Ruşen Göbel
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Rheobus Extreme Fan Kontrolcüsü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Rheobus Extreme Fan Kontrolcüsü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Rheobus Extreme Fan Kontrolcüsü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "