Okunma

Super Overclock Serisinin Yeni Üyesi


30 Eylül 2009 Çarşamba 04:00
Super Overclock Serisinin Yeni Üyesi

GIGABYTE’ın yenilikçi grafik işlemcisi Gauntlet Sorting Süreci sayesinde, her bir grafik işlemcisi en iyi performans, en yüksek güç verimliliği ve güvenilirlik açısından titiz bir şekilde seçilir ve pazarda bulunan standart bir GTX 275 ekran kartına kıyasla iki kat daha yüksek bellek kapasitesi ile donatılır.  

GIGABYTE’ın veritabanı analiz sistemi, öncelikli olarak grafik işlemcisinin çekirdek motorunu, shader motorunu ve belleğini değerlendirir. Bir işlemcinin, daha önceden belirlenmiş olan bu standartlardan herhangi birini karşılayamaması halinde, Super Overclock Serisine dahil olmaz.

Buna ek olarak, GIGABYTE’ın tescilli test ekipmanları, mühendislerin grafik işlemcileri üzerinde inceleme yapmasını ve en yüksek frekansa sahip grafik işlemcilerini seçmelerini sağlar. 30 dakika boyunca çalışan bu program, mevcut bir grafik İşlemcisi ile karşılaştırıldığında, maksimum overclock kabiliyetine ilişkin önemli veriler sunar. Super Overclock noktası belirlendiğinde, frekans hızı mühendisler tarafından arttırılır ve bu sayede de pazardaki en yüksek standart fabrika saat hızı ayarları sağlanır.

 

Super Overclock serisi, tüketicilere %5–10 daha düşük grafik işlemci sıcaklığı, %10–30 daha yüksek overclock kapasitesi ve %10–30 azaltılmış güç geçişi kaybı vaat ediyor.

 

Gigabyte’ın Super Overclock Serisi grafik işlemci, yoğun grafik yükü altında performans ve kararlılığın ölçülmesi için belli başlı grafik kıyaslama uygulamalarından FutureMark ve 3Dmark Vantage testlerine tabi tutulur. Bu aşamayı geçen grafik işlemciler, standart bir grafik işlemcisine oranla daha düşük bir sıcaklık ve fan hızında çalıştırılır.

GIGABYTE, en iyisini seçerek, gerçeğe yakın bir oyun macerası için su, gaz, buhar, yangın vs. gibi karışık 3D sahneler ve gerçekçi fiziksel efektlerin zengin bir şekilde oluşturulmasını sağlar.

Son olarak, mühendisler güç geçişini ve sistem kararlılığını test ederler. En iyi güç verimliliği ve en düşük güç tüketimine sahip olan Grafik İşlemcileri, Super Overclock Serisine seçilirler. GIGABYTE, premium ekran kartlarının, otoyoldan gürültülü bir şekilde geçen bir çimento kamyonuna benzememesi gerektiğini bilir ve bu nedenle, sessiz bir bilgisayar ortamı için büyük bir soğutma fanı sağlar.

:: Bu tür bir ekran kartına sahip olmak ister miydiniz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Super Overclock Serisinin Yeni Üyesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Super Overclock Serisinin Yeni Üyesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Super Overclock Serisinin Yeni Üyesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "