Okunma

Süpernova Duvar Kağıtları -2


14 Eylül 2009 Pazartesi 21:01
Süpernova Duvar Kağıtları -2

Başlangıçta yapısı, iyonize madde olan plazma şeklindeki bir süpernovanın parlaklığını yitirmesi haftalar ya da aylar sürebilir. Bu süre zarfında yaydığı enerji, güneşin 10 milyar yılda yayacağı enerjiden daha fazladır. Bu patlamalar, maddenin evrende bir noktadan başka noktalara taşınması işine yarar.

Patlama sonucunda dağılan yıldız artıklarının, evrenin başka köşelerinde birikerek yeniden yıldızlar ya da yıldız sistemleri oluşturduğu varsayılmaktadır. Bu varsayıma göre, güneş, güneş sistemi içindeki gezegenler ve bu arada elbette bizim dünyamız da, çok eski zamanlarda gerçekleşmiş bir süpernova patlamasının sonucunda ortaya çıkmıştır. Şimdi sizi bu patlama görüntülerinin ikinci bölümüyle baş başa bırakıyoruz.


Orjinalini görmek için resmin üzerine tıklayınOrjinalini görmek için resmin üzerine tıklayınOrjinalini görmek için resmin üzerine tıklayınOrjinalini görmek için resmin üzerine tıklayınOrjinalini görmek için resmin üzerine tıklayınOrjinalini görmek için resmin üzerine tıklayınOrjinalini görmek için resmin üzerine tıklayınOrjinalini görmek için resmin üzerine tıklayınOrjinalini görmek için resmin üzerine tıklayınOrjinalini görmek için resmin üzerine tıklayınOrjinalini görmek için resmin üzerine tıklayınOrjinalini görmek için resmin üzerine tıklayınOrjinalini görmek için resmin üzerine tıklayınOrjinalini görmek için resmin üzerine tıklayınOrjinalini görmek için resmin üzerine tıklayın

:: Duvar kağıtları hakkındaki düşüncelerinizi buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

1 yorum - “Süpernova Duvar Kağıtları -2”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    çok güzel resimler

" Süpernova Duvar Kağıtları -2 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Süpernova Duvar Kağıtları -2 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Süpernova Duvar Kağıtları -2 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "