Okunma

Sürdürülebilirlik Endeksinde Lider SAP


16 Eylül 2009 Çarşamba 13:07
Sürdürülebilirlik Endeksinde Lider SAP

SAP, şirketlerin sürdürülebilirlik performansları konusunda en önemli referans kaynağı olan Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nin 2009 yılı raporunda, yazılım sektörü kategorisinde 34 şirket arasında bir numaralı firma olarak tanımlandı. Yapılan bu değerlendirme sonucunda SAP, bu alanda üç sene üst üste lider gösterilen yazılım şirketi unvanına sahip oldu.

Toplam 20 kategorinin analiz edildiği Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde SAP, 2008 yılı sonuçları ile karşılaştırıldığında, operasyonel eko-verimlilik, marka yönetimi, insan kaynağını geliştirme, kurumsal vatandaşlık gibi kriterleri içine alan 12 ayrı başlıkta başarılı olarak tanımlandı. SAP ayrıca, çevre raporlama konusunda 100 üzerinden 100 reyting puanı alma başarısını gösterdi.

 

SAP, dünyanın dört bir tarafındaki en iyi sürdürülebilirlik performansına sahip şirketlerin bulunduğu “Global 100” adı verilen listede gösterilirken, şeffaflığa ve yolsuzluğa karşı yürüttüğü politikalar sonucunda “Global Challenges Index”inde de üst sıralarda yer alıyor.

 

SAP, hem kurum içi operasyonlarını yönetirken, hem de müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayan çözümler sunarken ana strateji olarak, sürdürülebilir iş uygulamalarını temel alıyor. Sürdürülebilir yönetimin bir parçası olarak SAP, karbon ayak izini 2020 yılına kadar yüzde 50 oranında azaltmayı amaçlıyor. SAP bunun yanı sıra, iş ortakları ile birlikte enerji verimliliği, kaynak dağıtımı, karbon ölçümü ve yönetimini içine alan çeşitli sürdürülebilir çözümleri aktif olarak araştırıyor ve geliştiriyor.

Global ve bölgesel olmak üzere farklı sektörlerdeki şirketler, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde, ekonomik performansları, sosyal ve çevre politikaları göz önüne alınarak değerlendiriliyor. Ayrıca bu şirketlerin kurumsal yönetişim, risk yönetimi, markalaşma, iklim değişikliği, tedarik zinciri standartları ve iş gücü politikaları da detaylı olarak inceleniyor.

:: SAP’nin yazılım sektörünün önemli oyunculardan biri olduğunu biliyor muydunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sürdürülebilirlik Endeksinde Lider SAP konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sürdürülebilirlik Endeksinde Lider SAP ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sürdürülebilirlik Endeksinde Lider SAP ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "