Okunma

Suriye’den Amerika’ya Siber Saldırı


09 Haziran 2015 Salı 21:30
Suriye’den Amerika’ya Siber Saldırı

‘de yıllarSuriyedır devam eden iç savaş, sadece fiziksel olarak gerçekleşmiyor. Pek çok vatandaşın farklı ülkelere kaçmasına neden olan ve muhalifler ile Suriye yönetimi arasında süren savaş, aynı zamanda sanal ortamda da devam ediyor.

Daha önce muhalifleri destekleyen ülke ve sitelere karşı saldırılar gerçekleştiren Suriye Elektronik Ordusu, kısa süre önce ise Amerika‘ya karşı bir saldırı gerçekleştirdi.

Çok uzun sürmedi ve veri kaybı yaşanmadı

Saldırının ardından, saldırıya uğrayan Amerikan Ordusu web sayfaları, Suriye yönetimini destekleyen içeriklerin yer aldığı web sitelerine yönlendirilirken, Amerikan Ordusu tarafından yapılan açıklamada ciddi bir zararın olmadığı ve hiçbir şekilde veri kaybı yaşanmadığı paylaşıldı.

Saldırının hemen ardından saldırıya uğrayan siteleri geçici bir süre için engelleyen Amerikan Ordusu, Suriye Elektronik Ordusu‘na karşı ne kadar başarılı oldu, tartışılabilir. Ancak genel olarak Suriye Elektronik Ordusu tarafından gerçekleştirilen saldırı, saldırının başarılı olduğu şeklinde yorumlanıyor.

:: Suriye Elektronik Ordusu tarafından gerçekleştirilen saldırı hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarCaner Sönmez

Yeni teknoloji ve girişimleri başarılı şekilde takip eden Caner, yeni nesil mobil teknolojilere ve Android'e karşı beslediği ilgiyle birlikte, deneyimlerini sizlerle paylaşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Suriye’den Amerika’ya Siber Saldırı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    yok daha neler

  2. SDN Okuru dedi ki:

    çok güzel yapmışlar keşke sırlarını da ifşa etseler

" Suriye’den Amerika’ya Siber Saldırı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Suriye’den Amerika’ya Siber Saldırı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Suriye’den Amerika’ya Siber Saldırı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "