Okunma

Susam Sokağı İçin Video Erişim Platformu


09 Nisan 2014 Çarşamba 09:00
Susam Sokağı İçin Video Erişim Platformu

90’ların çocukları iyi bilir, Susam Sokağı bu neslin en gözde çocuk dizisiydi. Özel televizyon bolluğunun olmadığı yıllarda çocukları olduğu kadar büyükleride ekran başına çeken Bert, Ernie ve Elmo hala çok popüler. O kocaman civcivi kim unutabilir ki…

Susam Sokağı, günümüzde de, elbette yeni nesil multimedya erişim eğilimleri ile birlikte, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde oldukça popüler. Netflix, Hulu ve Amazon gibi platformlara ek olarak YouTube‘daki Susam Sokağı kanalı yılda bir milyar kişi (2013 verilerine göre) tarafından tıklanıyor. Popüler çocuk dizisi, genç zihinler için eğitici ve öğretici olma misyonunu sürdürmeye devam ediyor.

Susam Sokağı için izlenebilme sahası oldukça geniş, ancak yayın hayatına başlayan yeni bir platformla daha da genişliyor. Sesame Go adlı platform, Susam Sokağı dizilerini aylık ve yıllık ücret karşılığında kullanıcılara sunma hedefiyle yayında. Buraya tıklayarak erişebileceğiniz platform, şimdilik yalnızca Amerika Birleşik Devletleri‘nde hizmet veriyor.

YouTube’a rakip

2006 yılında itibaren özellikle YouTube üzerinden yoğun ilgi gören Susam Sokağı kanalına alternatif olma iddiasına sahip platform, çok daha düzenli ve pratik bir arayüzle ilgi çekmeyi hedefliyor. Web ve mobil cihazlar üzerinden sunulacak Susame Go; aylık 3.99, yıllık 29.99 Amerikan Doları fiyatla, daha öncede belirttiğimiz gibi yalnızca ABD’yi kapsayacak şekilde kullanılabilecek.

:: Susam Sokağı’nı izler miydiniz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Susam Sokağı İçin Video Erişim Platformu”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  “Susam Sokağı, günümüzde de, elbette yeni nesil multimedya erişim eğilimleri ile birlikte, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde oldukça popü***** burada -de bağlacından sonra virgül olmaz demiş bir ziyaretçi yazdığı yorumda, ancak oradaki virgül tırnak yerine kullanım. Susam Sokağı “günümüzde de” elbette yeni nesil… şeklinde kullanılabileceği gibi bu şekilde de kullanım mümkündür. Not: Türkçe öğretmeniyim.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  09.04.2014 15:11 hepsinin yaş aralığı var.
  ben anaokuluna başlamadan bu dizi ile sayı saymayı ve toplamayı öğrenmiştim.
  sanırım daha önceden susam sokağını hiç izlemediniz

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Kurabiye Kurabiye 😉

 4. SDN Okuru dedi ki:

  “Susam Sokağı İçin Video Erişim Platformu” başlıklı haberinizden iki cükmle alıntıladım, aşağıdan okuyabilirsiniz. Bu konulara istinaden zaman zaman yorumlar yazmama karşın, bu yorumlarım editörlerinizce rahatsız olunup yayınlanmıyor. Lütfen biraz daha özen gösteriniz.
  “Özel televizyon bolluğunun olmadığı yıllarda çocukları olduğu kadar büyükleride ekran başına çeken Bert, Ernie ve Elmo hala çok popü***** Bu cümlede bağlacın ayrı, “hâlâ” sözcüğünün de şapkalarının olması gerekmez miydi?
  “Susam Sokağı, günümüzde de, elbette yeni nesil multimedya erişim eğilimleri ile birlikte, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde oldukça popü***** -de bağlacından sonra virgül kullanıldığına tanık oldunuz mu? Lütfen teknolojiyle ilgilenirken dilimize dair de bir iki satır okumayı ihmal etmeyiniz.
  Saygılarımla.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Özel televizyon bolluğunun olmadığı yıllarda çocukları olduğu kadar büyükleride ekran başına çeken Bert, Ernie ve Elmo hala çok popüler.
  Susam Sokağı, günümüzde de, elbette yeni nesil multimedya erişim eğilimleri ile birlikte, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde oldukça popüle

 6. SDN Okuru dedi ki:

  breaking bad’in yaş sınırı var orda yanlış yapmışsın 🙂

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Çoluğunuz çocuğunuz varsa izletmeyin bunları ben 5.5 yaşındaki yeğenime breaking bad izlettim onu bile aptalca buldu bunlar çocukların beynini elinden alıyor

" Susam Sokağı İçin Video Erişim Platformu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Susam Sokağı İçin Video Erişim Platformu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Susam Sokağı İçin Video Erişim Platformu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "