Okunma

Taşınabilir türbin: Waterlily


23 Nisan 2017 Pazar 07:30
Taşınabilir türbin: Waterlily

Dijital dünyadan uzak durmak için dağcılık ve kampçılık gibi açık hava serüvenlerinin popülerliği artıyor olsa da, sosyal medyadan kopmak o kadar kolay olmuyor.

Gerek iletişim, gerekse paylaşımlar için kamp sırasında da güç kaynaklarına ihtiyaç duyuluyor.  Pil ömrü genellikle bu lüksü sınırladığı için geliştiriciler açık hava tutkunlarına yönelik yeni bir ürün geliştirdi. Seaformatics’in geliştirdiği Waterlily, hem rüzgar hem de suyun gücünü kullanabilen taşınabilir bir türbin.

25 watt’lık güç elde ediliyor

800 g ağırlığında, 180 mm çapında, 75 mm kalınlığında olan küçük türbin Waterlily, nehir veya rüzgarlı bir yere yerleştirilebilir ve USB ile bağlantı kurulabilir. Waterlily, 1 km/s ile 11 km/s arasındaki hızlarda akan suda çalışabiliyor.

Ancak maksimum 25 watt‘lık maksimum çıktı 7.2 km/s‘de elde ediliyor. Havanın rüzgarsız olduğu ve nehirde hızlı su akışının olmadığı zamanlarda kullanım için el krankı eklenmesi planlanıyor. Şirket ayrıca bir bisikletle veya bir çekme halatına bağlı kanoyla türbinin çalışabildiğini belirtiyor.

Siparişleri almaya başlayan şirket, başlangıç fiyatı olarak 99 dolar belirlemiş. Ancak ön siparişlerden sonra fiyat 149 dolara yükselecek.

:: Taşınabilir türbin Waterlily hakkında ne düşünüyorsunuz!
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Taşınabilir türbin: Waterlily”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Açıklamaları google translate ile mi çevirdiniz..

 2. SDN Okuru dedi ki:

  25 watt'ı göreydik.. Çalışan bir cihaz yok mu heea onu sonra yapacaklar

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Fiyat gereksiz fazla olmus. Maliyeti 20 dolar falandir

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Adamlar nnelerle ugrasiyor çalışan demir pas tutmaz

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bizim burda da papaz eriğini imana getirmeye çalışıyorlar.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bir an önce farklı ölçeklerde yapılanları yaygınlaşsa da enerji ihtiyacı için doğanın yok edilmesi son bulsa…

" Taşınabilir türbin: Waterlily konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Taşınabilir türbin: Waterlily ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Taşınabilir türbin: Waterlily ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "