Okunma

Teknoloji Dünyasının Zenginleri Kimler?


26 Şubat 2011 Cumartesi 10:10
Teknoloji Dünyasının Zenginleri Kimler?

Sizce teknoloji dünyasının en zengini kim? İşte bu sorunun cevabını ilerleyen sayfalarımızda bulabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız listede 11 teknoloji liderinin ismi yer alıyor. 11. sıradan başlıyoruz. Listemizin 11. Sırasında Eric Schmidt yer alıyor. Google‘ın eski CEO’su olan Eric Schmidt halen Google’da operasyonlardan sorumlu müdür olarak çalışıyor. Malvarlığının toplam değeri 5,4 milyar dolar.Listemizin 10. Sırasında Pierre Omidyar yer alıyor. eBay’ın kurucusu olan Pierre Omidyar‘ın malvarlığı 5,5 milyar dolar.

Listemizin 9. Sırasında Steve Jobs yer alıyor.Apple’ın başkanı Steve Jobs‘un malvarlığı toplam 6,1 milyar dolar.

Listemizin 8. Sırasında James Goodnight yer alıyor. SAS firmasının kurucusu James Goodnight‘ın malvarlığı 6,9 milyar dolar.

Listemizin 7. Sırasındaki ismi ise yakından tanıyorsunuz. Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in malvarlığı toplam 12.5 milyar dolar.

Listemizin 6. Sırasında Jeff Bezos yer alıyor. Amazon firmaınsın kurucusu Jeff Bezos‘un toplam malvarlığı 12.6 milyar dolar.

Listemizin 5. Sırasında Steve Ballmer yer alıyor. Microsoft’un CEO’su olan Steve Ballmer‘ın malvarlığı toplam 13,1 milyar dolar.

Listemizin 4. Sırasında Michael Dell yer alıyor. Dell firmasının kurucusu Michael Dell‘in malvarlığı 14 milyar dolar.

Listemizin 3. sırasında yer alan kişi ise Larry Page ve Sergey Brin ikilisi. Google’ın kurucularının toplam malvarlığı 15 milyar dolar.

Listemizin 2. Sırasında Larry Ellison yer alıyor. Oracle’nin kurucusu olan Larry Ellison‘ın malvarlığı 27 milyar dolar.

Geldik listemizin birinci sırasına. Belki birçoğunuz tahmin etmiştir, listemizin birinci sırasında yer alan zenginimizin adı Bill Gates. Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates‘in malvarlığı 54 milyar dolar.

:: “Zenginin parası züğürdün çenesini yorar” atasözümüz hakkındaki yorumlarınızı bizimle paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Teknoloji Dünyasının Zenginleri Kimler?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Zor Demediler

 2. SDN Okuru dedi ki:

  yazı güzeldi bu konunun şirketler için olanınıda okumak isterim
  teknoloji şirketleri ilk tercihimdir

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Microsoft aldığı paranın hakkını fazlasıyla veriyor

 4. SDN Okuru dedi ki:

  facebook ve amazon bu listeye girmeyi hak etmiyorlar bence, onların şansının da yardımı var, sas firmasını zaten bilmiyorum, hiç duymadım

 5. SDN Okuru dedi ki:

  bill’e bak yememiş içmemiş biriktirmiş afferim 😀

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bill gates bana sadece 100 bin $ borç verebilirmisin 🙂

 7. Trezcan dedi ki:

  Teşekkürler

 8. knightx dedi ki:

  steve abiye şaşırdım,markın servetide dolardan hızlı yükseliyo

 9. SDN Okuru dedi ki:

  zenginin malı bu seferde züğürdün elini yormuş.

 10. Kaplan7 dedi ki:

  Benim olmadığım kesin

" Teknoloji Dünyasının Zenginleri Kimler? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Teknoloji Dünyasının Zenginleri Kimler? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Teknoloji Dünyasının Zenginleri Kimler? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "