Telekom Firmaları Yazılımcılarla Buluştu


07 Ağustos 2010 Cumartesi 11:00
Telekom Firmaları Yazılımcılarla Buluştu

Türk yazılım sektörünün telekomünikasyon alanında sunabileceği yeniliklerin tartışıldığı KOBİ’lerle İşbirliği adl toplantı dün düzenlendi. (Vodafone’dan 6 Ay Boyunca Sınırsız MP3)

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Vodafone Türkiye ve Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) işbirliğiyle gerçekleşen toplantıya, BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer, Vodafone Türkiye Kurumsal İlişkiler ve Regülasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hasan Süel, YASAD Başkanı Şerif Acar Beykoz ve sektörden bir çok şirket temsilcisi katıldı.

BİYESAM, MOBİLSAD, TEDER, TÜBİDER, TÜBİSAD gibi bilişim sektörünün meslek grupları da etkiinliğine etkinliği destekleyenler arasında yer aldı.

Toplantıda konuşma yapan BTK Başkanı Dr. Tayfun Acarer,  telekom sektörünün diğer sektörlerin gelişmesinde  olumlu etkisi olduğunu belirtti. Acarer ayrıca,  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunu olarak  Ar-Ge faaliyetleri, yerli fikri mülkiyet hakları ve yerli üretime oaln destkelerinin devam edeceğini belirtti.(
Gazetelerin Geleceği Nasıl Olacak?)

 

 

4 Yılda 10 Miyar TL’lik Yatırım

Toplantıda söz alan Vodafone Türkiye Kurumsal İlişkiler ve Regülasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hasan Süel  ise firmaalarının Türkiye’ye doğrudan yapan ikinci büyük yabancı şirket olduğunu belirtti. Süel Vodafone’un 4 yıl içerisinde Türkiye’de 10 milyar lira’lık teknoloji yatırımı yaptığınında altını çizdi.

Yönetici, firmalarının KOBİ’lere ve yazılımcılara verdikleri desteğin önümüzdeki dönemlerde daha da artacağını sözlerine ekledi.

Toplantıda söz alan YASAD Başkanı Şerif Acar Beykoz ise  3G imtiyaz sözleşmesi sayesinde birçok yerli yazılım firmasına kaynak yarattığını açıkladı.

KOBİ’lerle İşbirliği toplantısında, KOBİ’lerle işbirliği sinerji alanları konu başlığının yanı sıra; Network & IT Alt Yapısına Yönelik Çözümler, Son Kullanıcıya Yönelik Ürün ve Servisler, Ar-Ge Projeleri başlıkları altında atölye çalışmaları yapıldı.

:: Sizce ülkemizdeki yazılım sektörünün gelişmesi için ne gibi yatırımlar yapılmalı ?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Telekom Firmaları Yazılımcılarla Buluştu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Telekom Firmaları Yazılımcılarla Buluştu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Telekom Firmaları Yazılımcılarla Buluştu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
  2. 2 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
  3. 3 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
  4. 4 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
  5. 5 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
  6. 6 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
  7. 7 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
  8. 8 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
  9. 9 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
  10. 10 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!