Telekomünikasyon Başkanlığı Kapatılıyor!


02 Ağustos 2016 Salı 13:50
Telekomünikasyon Başkanlığı Kapatılıyor!

23.07.2005 tarihli Resmi Gazete kararı ile yürürlüğe giren Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, internet kullanıcıları tarafından son dönemde oldukça fazla eleştirilen bir kurum haline geldi. Bunun en büyük sebebi ise, internet sitelerine uygulanan erişim engellerinin TİB tarafından uygulanıyor olması.

Geçtiğimiz yıllarda dokunulmazlık gibi ek korumalara sahip olması için çalışmalar yapılan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan bir son dakika açıklaması geldi.

TİB Kapatılıyor!

Bugün düzenlenen bir toplantıda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz gecesi yaşanan üzücü olayların ardından alınan tedbirler kapsamında Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı yani TİB’in kapatılacağını açıkladı.

16-08/02/screenshot-at-agu-02-16-48-49.png

Cumhurbaşkanı yaptığı açıklamada, internet üzerinden Türkiye dışında veya içinde barındırılan içeriklere erişimi idari kararla etkileme yetkisine sahip olan ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na bağlı olan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın, tamamen BTK’ya devredileceğini belirtti.

16-08/02/screenshot_13.png

Ülkemizde erişim engelli olan 112 binden fazla internet sitesinin, yaklaşık olarak yüzde 94’üne yönelik karar TİB tarafından verilmiş durumda. TİB’in kapatılma nedeni olarak ise, terör örgütüne bağlı çalışanların sayısının kurum içerisinde oldukça fazla olması söyleniyor.

:: Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın kapatılması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

1997 yılında Hatay’da doğdu. İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitimine devam ederken, 2015'den bu yana ShiftDelete.Net'te çalışıyor. Yazılım geliştirmenin yanı sıra, savunma sanayi ve havacılıkla ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
28 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Çaycısına kadar kimin imzasıyla O. adamlar oraya yerleştirildi. Eyyy bize ergenekoncu diyen zatı muhteremler. Şimdi taşı kırıp dostu düşmanı anlama zamanı. Bu 9 mt. çaplı Çanakları – sistemleri kuran firmalarıda iyi inceleyin zira inanıyorum ki bunların içinde de fet-mosfet ciler çıkacaktır.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

neler oluor

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Ne diyeyim. Ülke hiç iyiye gitmiyor. Zannetmeyin iyi olacağız. Herkes ayağını denk alsın başımıza çooon gelecek var çok. Çok ah aldık.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

17 25 Aralık tapeleri

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Ya gene offf kendi kendine evcilik oynuyor bi senaryo yazildi bu gerekçeyle herkesi istedigi kurumdan ariyor ayni amerikanin ıraga girme sebebi gibi

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

CANLI BAHİS SİTELERİ SERBEST ETSELER KESKE

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

bi de akk kalktı mı tamamdır

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Bir ton insan içeri atılıyor hepsi evcilik. Erdoğan sarayda diğerleri hapiste evcilik (!)

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

hahahahaahahhahaahhahahaah

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

İstemezükçü Kamalist zihniyet doluşmuş yine

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Herkes tutturmus su nıye kapatılıo bu niye böle herşeyin açıklamasını hükümet ve cb yapıyor. Yani senin anlican dilde söyliyeyim CEVAPLIYOR. Sıkıntı bu değil sıkıntı senin cvpları ve kararları kabul etmeyiş***** anlamam arkadaş sen sol o tkpli falan ülke sınırları içerisinde yasıyorsak birasdaha yumusak usluplarla daha sevecen daha demokrat kişiliklerimizle daha gusel anlaşılabilir herkes ile her görüş yapan arklarımız ile daha münazaralar yapabiliriz. Herşeyin elbet bi acıklaması var.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

çok geç kalındı tibin çöpçüsüne kadar bütün elemanları paraleldi geç olsun güç olmasın demişler ne diyelim hayırlı olsun…

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Yorumları görünce acıyorum bazılarınıza 😀

Tib kapatılıyor işte ne güzel bir haber daha ne istiyorsunuz ? zaten bir şeye yaradığı yoktu

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Hakkı abi sektörden ekip toplayıp cumhurbaşkanlığına başbakanlığa ulaştırma bakanlığına çıkarma yapıp darbenin önlenmesinde iletişimin önemi ve akk nın gereksizliği meselesini anlatın bizi kurtarın. Teknelojiyi yeni ögrenen hükümete ve bize karşı bu borcunuz sorumluluğunuz ve hakkımızdır. Bize bunu çok görmeyin. Saygılarımla.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Ülke iyiye gitmiyor diyen arkadaş bilmiyorum hangi etnik köken mensubusun ama ülke darbe atlattı, darbeden daha kötüsü varsa gel buyur konuşalım..

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

bizim açımızdan bişey değişmeyecek bu seferde btk kapatacak siteleri isim değişikliği gibi düşünün

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

kapatılma nedeni çok saçma, neymiş terör örgütüne bağlı çalışan sayısı fazlaymış, o zaman onları atın, kurumla ne alaka. bence kapatılma nedeni engellenmesini istedikleri tüm siteleri engellememeleri, bu nedenle insanlar hala eleştiri okuyabiliyor, ulaşabiliyordu, bundan sonra muhalif tüm site ve sayfalar hukuka uygun olsa bile engellenecektir.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Yaklaşık on yıldır

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Yaklaşık on yıldır bir özel sektörde kendi işimi yapıyorum. Son biör yıldır iş yerimize bağlı olan sitemizi kapatan tib denen adi kurum. Hiç bir gerekçe göstermeden sitemizi kapatıyor. Geri açtırmak için onlarca fax telefon ve görüşmelerden sonra zor bela açıyor. Bu gün domein sağlayıcıdan mail geldi siteniz bu gün 14:00 kapatılacak tib ile görüşün dendi arıyoruz bir sekreter çıkıyor talebinizle alakalı fax gönderin diyor. Gönderiyoruz mbir yetkili istiyoruz mağduriyetimizle alakalı kimse ile görüştürmüyor. Domein sağlayıcıya gönderdilkleri mailde; ilkgili siteyi kapatmazsanız biz kapatacağız diyor, kapatma nedenleri gerçekten insan arka tarafı ile güler memlekette olan ohal durumları. Burandan anlıyoruzki vergi mükellefi ve sitesi olan vatandaşlara son bir darbe indirmek için ohal bahane edilerek normal bir siteyi kapatıp gider ayak ihanetlerine bir yenisini daha eklemek, Allah sizi bildiği gibi yapsın.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Allaha sukur bi halta yaramayan fetullahin saksakcilari kaybetmeye devam ediyor

" Telekomünikasyon Başkanlığı Kapatılıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Telekomünikasyon Başkanlığı Kapatılıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Telekomünikasyon Başkanlığı Kapatılıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 GeForce Now kullanıcılarına Türkiye müjdesi! GeForce Now kullanıcılarına Türkiye müjdesi!
  2. 2 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  3. 3 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  5. 5 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  6. 6 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  7. 7 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  8. 8 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  9. 9 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  10. 10 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik