Okunma

Tellcom’dan Ankara’ya Uydu Merkezi


28 Nisan 2009 Salı 16:20
Tellcom’dan Ankara’ya Uydu Merkezi

Turkcell grup şirketlerinden Tellcom, “Uydu Telekomünikasyon Hizmeti” lisansı almasının ardından Ankara Söğütözü’nde “Uydu Merkezi” kurdu. Bu merkez sayesinde Tellcom,  karasal altyapının yetersiz olduğu kırsal alanlarda müşterilerine ses, internet, kiralık hat hizmetleri sağlayacak ve alternatif yedekleme ihtiyaçlarını karşılayacak.


Tellcom Genel Müdür Yrd.Dr.Muhittin Sayın, yeni merkezin bankaların işine yarayacağını söylüyor.

Tellcom’un uydu merkezi sayesinde,  GSM kapsamasının olmadığı veya acil olarak kapasite artışına ihtiyaç duyulan noktalara uydulu mobil araçlar nakledilecek ve GSM abonelerinin haberleşmelerinin kesintisiz olması sağlanacak. Yüksek teknoloji ve verimliliğe sahip DVB-S2 temelli yer istasyonunun GSM haberleşmesi için kullanımı dünyanın sayılı uygulamaları arasında yer alırken,  Türkiye’de ise ilk örnek olma özelliği taşıyor.

Kiralık hat ve VPN hizmetleri alan müşterilerinin karasal hatlarını uydu üzerinden yedekleyebilecek olan Tellcom, mobil sistemlerin merkez bağlantılarını da yine bu uydu merkezi üzerinden gerçekleştirecek. Tellcom böylece, kablo üzerinden verdiği servisleri yedeklediği Radyolink ve EDGE/GPRS şebekesi dışında üçüncü bir alternatife de sahip oldu.

:: Tellcom hizmetlerinden faydalanıyor musunuz?

Bilgi için: Tellcom
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Tellcom’dan Ankara’ya Uydu Merkezi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ha söyle be gözünü yiyeyim senin afferim sana güzel türkiyeme getirdin 100 Mbps oh be simdi tatile geldimmi hic sIkInti duymiyacam internet hizi yüzünden ayni simdiki kulladim hiz türkiyede olacak OHHH Bee helal sana fiyat da güzel kotali 69 TL adam daha ne yapsin yanii 😀

  2. SDN Okuru dedi ki:

    tellecomu seviyorum

" Tellcom’dan Ankara’ya Uydu Merkezi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tellcom’dan Ankara’ya Uydu Merkezi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tellcom’dan Ankara’ya Uydu Merkezi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "