Okunma

Tesla Model 3 hızı yazılım ile arttı! Son hızı kaç oldu?


20 Mart 2019 Çarşamba 14:56
Tesla Model 3 hızı yazılım ile arttı! Son hızı kaç oldu?

Bir süre önce Tesla CEO’su Elon Musk, ailenin sedan otomobili Model 3’ü daha hızlı hale getireceğine dair bir söz vermişti. Ünlü CEO sözünü tuttu. Tesla Model 3 hızı yazılım ile birlikte belirli bir oranda arttı. İşte Tesla Model 3 yazılım sonucu…

Uygulanan yeni yazılım ile birlikte Model 3 ailesinin gücü yüzde 5 oranında arttı. Model 3’ün tüm modellerinde geçerli olacak güç artışı en çok Performance versiyonunda dikkat çekiyor diyebiliriz. Model 3 Performance artık 260 km/s’lik bir hıza kavuşacak. Aile yeni gelen her güncelleme ile birlikte gücünü daha da yükseltecek.

Otomobile yapılan güncelleme yalnızca güç artışı ile sınırlı değil. Artık performans artışı ile birlikte modele “Çağırma” özelliği de ekleniyor. Son olarak güvenlik için kullanılan “Sentry Mode” da güncelleme ile birlikte otomobile gelen özellikler arasında yer aldı. Bu sayede Tesla Model 3 sahibi otomobili tehlike altındayken bundan haberdar olacak.

Yapılan yüzde 5’lik güç artışının gerçek hayata nasıl yansıyacağını modeller asfaltta performans göstermeye başladığında göreceğiz.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Tesla Model 3 hızı yazılım ile arttı! Son hızı kaç oldu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tesla Model 3 hızı yazılım ile arttı! Son hızı kaç oldu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tesla Model 3 hızı yazılım ile arttı! Son hızı kaç oldu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "