Okunma

Elon Musk: Tesla’yı zor günler bekliyor


19 Mayıs 2019 Pazar 02:30
Elon Musk: Tesla’yı zor günler bekliyor

Kurulduğu tarihten beri önemli sorunlarla karşı karşıya gelen Tesla, özellikle finansal anlamda büyük sorunlar yaşıyor. Her defasında bu sorunları bir şekilde aşan şirket, bu sefer çok daha ciddi bir sorunla karşı karşıya. Elon Musk’ın yaptığı açıklamaya göre Tesla nakit sorunuyla karşı karşıya.

Elon Musk: Tesla nakit sorunuyla karşı karşıya!

Şirket içi sızıntılar, maddi sıkıntılar ve otonom sistemlerde yaşanan büyük problemlerle sık sık gündeme gelen Tesla, bu sefer çok daha büyük bir sorunla karşı karşıya. Elon Musk yaptığı açıklamada şirket içi maliyetlerde bir düzenleme yapılmadığı taktirde, Tesla’nın kasasındaki nakitin 10 ay içerisinde tükeneceğini söyledi.

Son zamanlarda yapılan sermaye arttırımlarına rağmen Musk’ın yaptığı açıklamalar, tehlikenin büyüklüğünü de işaret ediyor. Konuyla alakalı olarak çalışanlara mail gönderen Musk, tüm masraflarda önemli düzenlemeler yapılmadığı taktirde şirketin nakitinin 10 ay içerisinde tükeneceğini belirtti.

Şirket otonom sürüş teknolojisinde de önemli sorunlar yaşıyor!

Geçtiğimiz günlerde dördüncü defa ölümcül bir kazaya sebebiyet veren Tesla’nın, son kazası da ölümcül. İlk olarak Mayıs 2016‘da kazaya sebebiyet veren Tesla’nın kaza sayısı her geçen gün artıyor. Bu durum son tüketicinin, otonom araç teknolojilerine karşı, biraz daha mesafeli olmasına sebep oluyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Elon Musk: Tesla’yı zor günler bekliyor”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Insanlar otonom sürüşü yanlış anladı genel arabanın kendisi gidiyor ne de olsa deyip gazete okuyor birşeyler yapıyor oysa bu sistemde sanki arabada bu yokmuş gibi davranmak gerekiyor. Üstelik tesla ile ilgili duyulan en son haberler de satışların düşmesine neden oldu en son çinde bir tanesi patlamış ve şimdi insanlar bu araba patlıyor ben niye okadar para verip o arabayı alıp bir iki ay kullanalım daha sonra patlasın niçin böyle bir araba alayım ki diyor
  Örneğin bir tesla 250.000$ diyelim bir honda civic hybrid ise 25.000$ adam öyle bir arabaya binmek yerine bundan 10 tane alır biri kendine,karısına,anasına babasına,3 çocuğun kendine ve eşlerine hediye eder

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Otonom araçlar için daha çok erken ayrıca metrobüs gibi ayrı yol lazım onlar için bir merkezden yönetilen, yakın gelecekte normal araçlar ve yollar yerini otomatik yolara ve otonom araçlara bırakacak ama nerden baksan bi 30 sene var..

 3. Yaşar uçar dedi ki:

  Petrol lobisi oyunlarına dayanamadı daha fazla. Bize geleceği getirdiğin için teşekkürler elon.

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tesla bitiyor. Yaşasın yeni elektrikliler.

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Otonom sürüş yasal değil adam o zevki yaşamak ve arabada illegal işler yaparak otonom modunda araç kullanıyor. Ölen kişiler suçlu.
  Dünyada yasal değil. Adamlar yaptı diye senin kullanman mantıklımi? Hayır değil.

  Silah taşımak ruhsatlı serbest. İyi o zaman tüm silahı olanlar adam öldürsun sonra suçlu devlet olsun o ruhsatı neden verdin diye?

  Veya su geçirmeyen telefonun metraji 5 olsun sen kalk 30 metreye in 40dakika dalış yap sonra telefon arza yapsın sorumlu firma olsun.
  Yok öyle.
  Suçlu bilinçsiz sürücülerde.
  Yoksa tesla ya lafım yok taktir ediyorum.

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Otonom sürüş yani insan odaklı olmayan kontrol için henüz yeterli mantıksal alt yapı ve teknoloji yok. Özellikle günümüz sensör ve algılama teknolojisi mobilite ile entegrasyonu henüz yeterli düzeyde değil olamaz da. Birincil sorun ihtimaller ve istatistikler. İkinci sorun öngürülebilirlik. Bu iki sorun çözülmeden otonom sürüşte bir otomobil yüzde yüz başarı sağlayamaz. Tesla hatayı burada yaptı. Eğer hem ticari hemde teknolojik atılım istiyorsa zamanın kural ve kaidelerine uymalı. Elbette hayaller bizi geleceğe taşır. Ancak bu hayaleri gerçekleştirmenin ikinci aşaması da finansmandır. Musk’ın ikinci hatası da bu. Gider kısarak bunun altından kalkamazsın. Yapman gereken gittiğin çakıllı yoldan kurtulup daha temiz bir zeminde ilerlemek. Çakılları tek tek temizlemek şirketi bitirir.

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Trafikte bütün araçlar otonom olsa belki sorun olmaz ama karalsız araç kullanan çok onlara otonom sökmez kazalar bundan oluyor bence

" Elon Musk: Tesla’yı zor günler bekliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk: Tesla’yı zor günler bekliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk: Tesla’yı zor günler bekliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "