Okunma

Tesla otonom sistemlerini geliştiriyor!


01 Kasım 2018 Perşembe 22:35
Tesla otonom sistemlerini geliştiriyor!

Bu aralar Türkiye yatırımını durdurmasıyla gündemde olan Tesla, yeni özellikler için çalışıyor. Tesla güncelleme yaparak araçların Tesla Summon yani otomatik park özelliklerini artıracak!

Tesla güncelleme sayesinde otopilot özelliğini geliştiriyor!

2016 yılında otopilot özelliğinin kaza risklerini artırdığını ve bu yüzden araçlarında bu özelliğin sadece park için kullanıldığını vurgulayan Elon Musk, attığı tweet ile şaşırttı.

” Tesla Summon özelliğinin geliştirilmiş hali 6 hafta içinde hazır! Sadece bir yazılım yükseltmesi olmasından kaynaklı otopilot özelliğine sahip son 2 yılda ürettiğimiz tüm arabalar için kullanılabilecek.”

Şirket içindeki sızıntılara göre, güncelleme sayesinde Tesla aracınız uzaktan kumandalı bir araç haline gelecek. Daha öncesinde Summon özelliği sayesinde sürücüler aracın dışındayken araç kendini park edebiliyor ve kısa mesafelerde sürücünün yanına gelebiliyordu.

Tesla güncelleme ile Tesla Summon özelliğini geliştiriyor! SDN-2

 

Bu güncelleme ile Tesla Summon özelliği geliştirilerek Tesla uygulaması üzerinden aracınızı istediğiniz gibi yönetebileceksiniz.

Tesla Summon özelliği sadece Tesla Model 3, S ve X araçlarında mevcuttu ama bu güncelleme sayesinde diğer araçlara da bu özellik geliştirilmiş bir şekilde gelecek gibi gözüküyor.

Elon Musk’ın insan güvenliği konusundaki radikal kararlarının neden değiştiğini tam olarak bilemiyoruz. Fakat sizce bu özellik kaza risklerini artıracak mı?
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Tesla otonom sistemlerini geliştiriyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tesla otonom sistemlerini geliştiriyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tesla otonom sistemlerini geliştiriyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "