Tesla’nın otonom tırı ne zaman tanıtılacak?


07 Ekim 2017 Cumartesi 16:00
Tesla’nın otonom tırı ne zaman tanıtılacak?

Otomobil sektöründe bir devrim yapan Tesla, elektrikli otomobilleriyle tüm dünyada adından bahsettirdi. Peki Elon Musk’ın sıradaki hedefi olan Tesla otonom tır ne zaman tanıtılacak?

Tesla otonom tır tanıtımı ertelendi!

Tesla otonom tır Semi geçtiğimiz günlerde ilk defa kameralara yakalanmıştı. Tüm diğer Tesla modelleri gibi tamamen elektrikli olacak olan Tesla otonom tır için 26 Ekim tarihinde tanıtılması bekleniyordu.

Ancak Elon Musk Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamaya göre Tesla Semi’nin tanıtımını 3 hafta daha ileriye alarak 16 Kasım tarihinde gerçekleşeceğini duyurdu. Bunun nedeni olaraksa Model 3’ü ve Porto Riko’ya yönelik yardım çalışmalarını işaret etti.

Zira geçtiğimiz hafta ortaya çıkan Tesla’nın TemmuzEylül dönemine ilişkin üretim verileri durumun bir hayli kritik olduğunu ortaya koymuştu. Bu 3 aylık dönemde 1500 Model 3 üretmeyi planlayan Tesla, sadece 260 adet Model 3 üretebilmiş.

Bunun yanı sıra Tesla kasırgadan etkilenen müşterilerine yardım etmek için kolları sıvamış ve deyim yerindeyse elinden geleni ardına koymamıştı. Florida eyaletindeki kasırgadan rahat bir şekilde uzaklaşabilmeleri için Tesla otomobillerinin menzil kapasitesini arttırırken kasırgadan etkilenen bir diğer bölge olan Porto Riko’ya da yardım çalışmalarını son hız devam ediyor.

Kasırgadan büyük ölçüde etkilenen ve altyapı sıkıntısı çeken Porto Riko’ya elektrik ihtiyacını karşılamak için yüzlerce Powerwall gönderen Tesla, ülkeye yardımcı olmaya çalışıyor. Tüm bunların neticesinde de üretim planları maalesef aksıyor.

:: Tesla otonom tır hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Yakup Şahin
Yakup Şahin
3 yıl önce

Elektrikli tır’ ın 40 tonluk bir yükü nasıl taşıyacagı ve bunun için ne gibi değişiklikler yapılacağı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum

" Tesla’nın otonom tırı ne zaman tanıtılacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tesla’nın otonom tırı ne zaman tanıtılacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tesla’nın otonom tırı ne zaman tanıtılacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  2. 2 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  3. 3 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  4. 4 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  5. 5 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  6. 6 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  7. 7 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  9. 9 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  10. 10 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!