Tesla’nın 2021 ilk çeyrek raporunda ilginç ayrıntı


02 Mayıs 2021 Pazar 22:27
ABONE OL
Tesla’nın 2021 ilk çeyrek raporunda ilginç ayrıntı

ABD menşeili şirketler, her yıl düzenli olarak Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) rapor sunuyor. Tesla tarafından SEC için hazırlanan 2021 ilk çeyrek raporunda ilginç detaylar ortaya çıktı. Raporda seviye 5 tam otonom teknolojisiyle ilgili açıklama yapan şirket, karşılaşılan sorunlar ile ilgili detay verdi.

Tesla’dan seviye 5 tam otonom teknolojisi ile ilgili çarpıcı rapor

2019 yılında açıklama yapan Elon Musk, “Gelecek yıl bir milyon robotaksi ile müşterilerimizin karşısına çıkmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı. Bunun üzerinde milyarlarca dolar toplayan şirket, hedeflerini 2019’un üçüncü çeyreğinden sonra küçültmeye başladı.

Tesla, seviye 5 tam otonom sorunlarından bahsetti

Ürettiği araçlar için seviye 2 sürücü destek sistemini devreye sokan şirket, tam otonom araçlar için çalışmalara devam ettiklerini açıkladı. Ancak hem ABD yasaları hem de karşılaşılan bazı sorunlar nedeniyle çalışmalara bir süre ara verildi.

Uzun zamandır seviye 5 tam otonom araçlar ile ilgili açıklama yapmayan şirket, dün yayınladığı SEC raporuyla birlikte suskunluğunu bozdu. Karşılaşılan sorunlar ile ilgili açıklama yapan firma, bazı çarpıcı noktalara değindi.

Seviye 5 tam otonom araçlar için vision sensörlerin kullanılması gerektiğini belirten Tesla, sensörlerden gelen verilerin doğruluğu için garanti veremeyeceklarını söyledi. Sürücüsüz araç üretiminin zor bir süreç olduğunun altını çizen firma, yasal düzenleme ve parça bulunabilirliği gibi birçok sorun ile karşılaştıklarını açıkladı.

Bazı analistler, şirketin seviye 2 sürücü destek sistemi kullanımı sırasında ve seviye 5 tam otonom çalışmalarında karşılaştığı sorunlar sebebiyle daha gerçekçi açıklama yapmaya başladığını belirtiyor. Henüz diğer şirketler tarafından somut adımlar atılmasa da tam otonom araçların önümüzdeki 5 yıl içerisinde yaygınlaşma ihtimalinin düşük olduğu tahmin ediliyor.
yazarYiğit Ali Demir

Siber güvenlik ve yazılım alanlarına ilgi duyan Yiğit Ali, geçtiğimiz yıl SDN ailesine katılarak okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
14 gün önce

Vay be adam ideal koşullarda sadece sensörlerden gelen verileri garanti altına alamayacağını söylüyor. Sektörün 4yıl önünde

" Tesla’nın 2021 ilk çeyrek raporunda ilginç ayrıntı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tesla’nın 2021 ilk çeyrek raporunda ilginç ayrıntı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tesla’nın 2021 ilk çeyrek raporunda ilginç ayrıntı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!