Tesla’nın tam otonom sürüş testi endişe verdi


20 Mart 2021 Cumartesi 07:57
ABONE OL
Tesla’nın tam otonom sürüş testi endişe verdi

Tesla’nın “Tam Kendi Kendine Sürüş” Beta yazılımı halka açık caddelerde kullanılabilir durumda. Şirketin CEO’su Elon Musk‘un Twitter’da belirttiği gibi, prototip yazılımını ilk başta küçük Tesla sahipleri gruplarına ulaştırılacak ve Nisan ayında daha da genişletilecek. Road & Track ve Jalopnik tarafından da bildirilen yukarıdaki videoda ise özelliğin ne kadar kötü performans gösterdiğini gördükten sonra, programın hızlı bir şekilde genişletilmesinin bu kadar iyi bir fikir olmadığı düşünülüyor.

Beta testi tehlikeli sonuçlara sebep oluyor

YouTube kullanıcısı AI Addict‘in yaptığı yolculuk boyunca araba, gelişmiş sürüş asistanının prime için hazır olmadan önce uzun yol kat etmesi gerektiğine dair birçok işaret gösteriyor.

Daha küçük sorunların bazıları arasında ise bir şerit seçmeye çalışırken biraz tereddüt ve kafa karışıklığı, çizginin çok altında durma ve park etmiş arabaların arkasında sıkışıp kalma sayılabilir.

Daha da endişe verici olanı ise, bir zamanlar çapraz trafik için dur işareti olmayan bir kavşaktan geçerken ve ardından bir çitin içinden geçmek istiyormuş gibi davrandığı an olduğu belirttiliyor.

Bu durumların çoğunda, sürücünün devam etmek veya bir çarpışmayı önlemek için manuel olarak kontrolü ele alması gerektiği ifade ediliyor. 

Elbette, hiç kimse herhangi bir şeyin beta sürümünün mükemmel olmasını beklemiyor ve insanların bunu test etmesini sağlamak sorunları bulmanın ve çözmenin bir yolu olarak görülüyor.

Videoda gösterildiği gibi, “Tam Kendi Kendine Sürüş” Beta kullanıcıları, işler ters gittiğinde, Tesla’nın bu bilgilere sahip olması ve düzeltmek için çalışabilmesi için rapor veriyor. Ancak otonom araç beta, çoğu kişinin aksine, bir şeyler ters gittiğinde sürücü zamanında yakalayamazsa ciddi zararlara sebep olabilir.

Bu yazılımı, şu anda sınırlı sayılarda bile halka açmak yerine Tesla çalışanlarının elinde daha fazla zaman geçirmesi gerektiği belirtiliyor. Direksiyonun arkasındaki amatör testçilerle ilgili bir şeyler ters giderse, birinin öldürülmesinden veya ciddi şekilde yaralanmasından otomatik sürüşün nedenini geri çekmeye kadar çok ciddi sonuçların olabileceği ifade ediliyor.

Tesla’nın beta testine ait endişe verici sonuçlar hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
21 gün önce

Sürücü kurslarında sürücü yetiştirmek için sürüş tekniklerini artırmak için kulanılabilir . Sürücü
Hocaları yetersiz ve yüksek paralı işlerin peşine koşmaktan sürücü adaylarınlâ ilgilenmiyor.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
21 gün önce

Bu vadelerde böyle giden bizim yollarda ne gider 😂😂

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
20 gün önce

Adı üstünde “BETA”

" Tesla’nın tam otonom sürüş testi endişe verdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tesla’nın tam otonom sürüş testi endişe verdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tesla’nın tam otonom sürüş testi endişe verdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  2. 2 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  3. 3 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  4. 4 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  5. 5 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  6. 6 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  7. 7 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!
  8. 8 Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme
  9. 9 Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik! Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik!
  10. 10 Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik! Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik!