Okunma

The Simpsons Dünyayı Ayağa Kaldırdı


17 Ekim 2010 Pazar 12:00
The Simpsons Dünyayı Ayağa Kaldırdı

22 yıldır kesintisiz devam eden animasyon ve televizyon efsanesi The Simpsons, kendine has siyasi esprileri sayesinde sık sık politikacıların nefretini kazanmıştı. (Günün Bedava Oyunu)

Baba ve oğul Bush‘ların düşman ilan ettiği ve yayından kaldırılması için her türlü uğraşta bulunduğu dizi bu şerfer Çin Halk Cumhuriye‘ni ayağa kaldırdı. 

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan dizinin yeni bölümünde ünlü The Simpsons jeneriği için, politik muhafliğiyle tanınan banksy adlı grafiti sanatçısı yönetmen koltuğuna oturmuştu.

Çin ve benzeri ülkelerdeki ucuz iş gücünü eleştiren jenerik, fazla karamsar ve sert olduğu için izleyiciler tarafından eleştirildi.

 

#y3/e45759ac3e60a8d21a1e37a2beb5724d.flv#

 

Fazla Karanlık Bulunan Jenerik Yayından Kaldırılıyor

 

İnternet üzerinden olaya tepki gösteren Çin vatandaşları, The Simpsons‘ın bu jeneriğini protesto etti. Öte yandan, komedi ağırlıklı bir dizinin bu denli karanlık bir görüntüye sahip olması dizinin hayranları arasında da farklı tepkilerin ortaya çıkmasına neden oldu.

Bazı hayranlar, jeneriği fazlasıyla beğenirken bazıları ise klasik The Simpsons çizgisinin bozulduğu kanısında. Gelen tepkiler üzerine dizinin yayın haklarına sahip olan Twenty Century Fox, bahsi geçen videoyu kendi resmi YouTube sayfasından kaldırdı.

YouTube ise hiç bir bahane göstermeden paylaşılan bu jeneriği silmeye başladı. Öte yandan, internet kullanıcıları hem Çin’e hem de Fox ve YouTube’a tepkilerini göstermek için jeneriği düzenli olarak video paylaşım sitesine yüklemeye devam ediyor.

:: The Simpsons’ın bu jeneriğini fazla karanlık buldunuz mu? Sizce Çin tepki göstermekte haklı mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" The Simpsons Dünyayı Ayağa Kaldırdı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere The Simpsons Dünyayı Ayağa Kaldırdı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda The Simpsons Dünyayı Ayağa Kaldırdı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "