Thodex CEO’suna Arnavutluk’ta operasyon


24 Nisan 2021 Cumartesi 02:00
ABONE OL
Thodex CEO’suna Arnavutluk’ta operasyon

Thodex kripto borsası krizi için önemli bir gelişme yaşandı. Arnavutluk’ta olduğu düşünülen Faruk Fatih Özer için Arnavutluk Emniyeti, kaldığı otele operasyon düzenledi.

Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer’in oteline baskın

Thodex kripto para borsası için ardı ardına yaşanan gelişmelerden sonra, CEO Faruk Fatih Özer için de kısa bir süre önce Interpol, kırmızı bülten çıkardı. Bu kırmızı bültenin üzerinden 24 saat geçmeden Arnavutluk harekete geçti.

Habertürk’ten Çetiner Çetin’in Arnavutluk yetkilerden aldığı bilgilere göre, Faruk Fatih Özer’in kaldığı otele polis operasyon düzenledi. Operasyon sonucunda ise polis, Thodex CEO‘sunu ele geçiremedi.  Buna göre Fatih Özer, çok daha önce odasını terk etti.

Thodex operasyonu nasıl gerçekleşti?

Çetiner Çetin’in aldığı bilgiye göre ismini vermek istemeyen bir Arnavutluk üst düzey yetkilisi: “Kaldığı oteli tespit edilip operasyon yapıldı ancak otelden daha önce kaçtığı için yakalanamadı. Özer’in kiraladığı araç ve plakası belirlendi” dedi.

thodex operasyonu, faruk fatih özer, thodex, kripto para borsası

Yetkililer, operasyon sonrasında otelinde bulamadığı Fatih Özer için aramalara devam ediyor. Buna göre aracın plakası üzerinden takip başlatan ekiplere göre, CEO halen Arnavutluk sınırları içinde. Operasyon sonrasında Thodex CEO‘sunun kaçtığı araç, ekiplerce otoban ve yol kameraları ile izleniyor. Arnavutluk ve Türkiye arasında suçluların iadesi ile ilgili anlaşmada var.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘da gün içinde Arnavutluk’la bir görüşme gerçekleştirdi. Türkiye Emniyet’i de Arnavutluk yetkilileri ile temas halinde. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün de iki kez Arnavutluk’un Emniyet makamları ile temasa geçtiği ortaya çıktı.

Alınan bilgilere göre, Emniyet Genel Müdürlüğü iki kez Arnavutluk Emniyet Genel Müdürlüğü’yle temas kurdu.  Buna göre operasyonu Arnavutluk ve Türkiye birlikte yönetiyor. Yetkililer Thodex kurucusunun şu an için başkent Tiran’da olduğu görüşünde.

Thodex’in kapanması sonrası, bugün de Vebitcoin kripto para borsası faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. Bu açıklama sonrası ise MASAK, söz konusu borsanın tüm hesaplarına el koydu. Bu haberler sonrası ise hem Merkez Bankası Başkanı hem de Cumhurbaşkanı danışmanı, kripto para düzenlemesinin yolda olduğunu açıkladı.
yazarVeyis Özen Ertuğ

Marmara Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan yazar, ilk gençliğinden itibaren yeni teknolojilere, teknoloji tarihine ve kültürüne merak duyuyor. Bu merakını okuyucusuna aktarmaya çalışan yazarın, Mobimag dergisi ile 2011 yılında başladığı teknoloji editörlüğü macerası, 2018 yılından beri SDN ailesinde devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
9 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
23 gün önce

Adamın sınırsıza yakın parası mevcut. Kaçmak için rüşvet dahil her yolu deneyecektir. Başarılı da olacaktır. Arnavutluk fakir bir ülke ben olsam, ülkenin en pahalı hukuk bürosu ile anlaşır iltica başvurusunda bulunurdum. Bahane olarak da ülkemde baskı görüyorum derdim. Eğer kabul edilmezse başka bir ülke mutlaka paralı adanı kabul eder. Bu kişi şuan Avrupa nın en zenginleri arasında.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
23 gün önce

Adamın suçu belli, hakkında kırmızı bülten çıkartılmış, ülkemde baskı görüyorum nasıl bir bahane olabilir?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
23 gün önce

Tosunu nasıl ki yakalayamadılarsa bunuda yakalayamazlar. Kaçmadan önce herşeyi planlayıp öyle gitmiştir. Yazık oldu.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
23 gün önce

Kamu alanında çalınan 121 milyar TL nerede ibb şeysi hesap vermeli
Hiçbir icraat yokken birde bayrak ihalesi olan6 milyonluk vurgun bunlar ibb şeysine sorulmalı ama Habertürk’te izledik soru bile sordurmuyor saptırıyor(işine gelmiyor)anladınız İstanbul nimet nimet parti gözetmeksizin kibarlığın altında kamu alanında en iyi hırsızlık şu ibb şeysinde …araştırın bu ibb şeysini doğru yerlerde bakarsanız ne olduğunu göreceksiniz TC.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
23 gün önce

Kimin oğlu olduğunu bilen var mı? Hangi vekilin, bu ve diğer ortağın hangi bakanlarla boy boy fotoğrafları…

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
23 gün önce

Fotoğrafları olan bakanlıklar açıklama yaptı herhangi bir bağı olmadığını görebilirsin ayrıyeten babasının bile bu durumdan haberi yokken bağlamanın saçma olduğu ve merkez bankasının uyarılarına rağmen güven ortamı olmayan kripto borsasına nasıl para yatırabiliyor insanlar doğrusu anlamış değilim coini değerinin altında satan adama nasıl güveniyorlar işte burada saflık bir durum oluyor. Ha bu arada eko’nun bayrak ihalesine 6milyon vermiş ihaleyi alan şirket yeni kurulmuş sence bayrak ihalesi bu kadar eder mi bunlara bakmak lazım sonuçta kamu alanı 128 milyar doları sorarsan onlar kendilerini yalanladılar at çamuru izi kalsın. Ama 121 milyar nerede diye sorunca (HT yayınında soruya bile cevap veremeyen şahıs ve saptıran hain eko)bir yatırım da yok sizce bu paraları hangi terör örgütüne yatırdı acaba

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
23 gün önce

Yanlış hatırlamıyorsam soylu ile beraber fotoğrafları var.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
23 gün önce

Detaylar gelemk bilmedi

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
22 gün önce

Adam Tayland’da ne Arnavutluk u

" Thodex CEO’suna Arnavutluk’ta operasyon konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Thodex CEO’suna Arnavutluk’ta operasyon ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Thodex CEO’suna Arnavutluk’ta operasyon ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!