TikTok’tan Avrupa’da ‘şeffaflık’ adımı


27 Nisan 2021 Salı 18:42
ABONE OL
TikTok’tan Avrupa’da ‘şeffaflık’ adımı

Sosyal medya platformu TikTok, Avrupa’da içerik denetleme, platform güvenliği ve kullanıcı gizliliğine ilişkin bilgilerin inceleneceği bir merkez açacağını duyurdu. Avrupa Şeffaflık ve Hesap Verilebilirlik Merkezi (European Transparency and Accountability Centre) ismiyle İrlanda‘da açılacak yeni merkez, şirketin mevcut işgücü tarafından koordine edilecek.

İrlanda’da açılacak yeni merkezle ilgili şirket, uygulamanın kullanıcıları güvende tutmak için teknolojinin nasıl kullanıldığına ve hem insan denetleyicileri hem de makine öğrenimini içeren içerik denetiminin nasıl gerçekleştiğine dair bir fikir edinmesini sağlayacağını söyledi. TikTok‘un güvenlikten sorumlu başkanı Cormac Keenan da yapılan basın açıklamasında Avrupa genelinde 100 milyondan fazla kullanıcısı olan uygulamanın, daha geniş kitlelerin güvenini kazanma misyonu olduğundan bahsetti.

tiktok-avrupada-seffaflik-merkezi-aciyor

Aynı zamanda şirketin Türkiye’deki temsilcisi de olan KeenanŞeffaflık ve Hesap verilebilirlik Merkezimiz, TikTok‘u neşe, yaratıcılık ve eğlence için ideal bir yer olarak tutmaya yardımcı olmak için sahip olduğumuz ekipleri, süreçleri ve teknolojiyi daha iyi kullanma yolculuğumuzun bir sonraki adımı. Yapılacak daha çok şey biliyoruz ve önümüzde uzanan zorlukları proaktif olarak ele alma konusunda heyecan duyuyoruz. Avrupa’nın dört bir yanından uzmanları ağırlamak ve sistemlerimizi daha da iyileştirmenin yolları hakkında samimi geri bildirimler alacağımız için mutluyuz” ifadelerini kullandı.

TikTok tarafından açılacak olan Avrupa Şeffaflık ve Hesap Verilebilirlik Merkezi’nin bir benzeri, geçtiğimiz yıl ABD‘de kuruldu. Pazarda bir içerik oluşturma konseyini de faaliyete geçiren TikTok, Mart ayında Avrupa’daki danışma organı yapısını farklı uzmanlardan oluşan bir ekiple çoğaltmaya devam etti.

TikTok, devam eden koronavirüs salgını nedeniyle merkezin ilk etapta sanal çalışmalar sürdüreceğini belirtti. Ancak şirket, merkezin 2022‘de tamamen fiziksel şekilde faaliyete geçmesini umuyor.

Öte yandan sosyal medya platformları, ülkemizde temsilcilik atamaya devam ediyor. En son Twitter, Türkiye temsilcisi olarak Kevin Cope‘u seçmişti.
yazarErman Ciğerim

1995 yılında doğdu. Gazetecilik bölümü mezunu. Çok sevdiği teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net'te devam ettiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
isme gerek yok
isme gerek yok
19 gün önce

anncak avrupay yaparsınız.

" TikTok’tan Avrupa’da ‘şeffaflık’ adımı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TikTok’tan Avrupa’da ‘şeffaflık’ adımı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TikTok’tan Avrupa’da ‘şeffaflık’ adımı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!